Będąc ambasadorem nowoczesnego francuskiego stylu życia marka Sofitel już po raz 8. zaprosiła gości na Sofitel Wine Days, czyli wspólne celebrowanie wielkiego święta wina. Nawiązując do rozpoczynającego się jesienią winobrania, hotele Sofitel w Sopocie, Warszawie i Wrocławiu przygotowały spotkania z sommelierami, degustacje i wyjątkowe koktajle, odkrywając tajemnice win z różnych zakątków świata.

Jako pierwsza międzynarodowa marka luksusowych hoteli wywodząca się z Francji, Sofitel Hotels & Resorts jest uznanym światowym ambasadorem francuskiego stylu i sztuki życia. Zgodnie z filozofią Live the French Way Sofitel przez cały rok dba o doskonałą kompozycję win serwowanych w ponad 120 hotelach na całym świecie. Wyznaczając standardy komfortu i gościnności, obok doskonałej kuchni czy najwyższej jakości usług, tej jesieni marka Sofitel już po raz 8. zaprosiła gości do celebrowania Sofitel Wine Days. Była to wspaniała okazja, aby spotkać się z uznanymi sommelierami, degustować wina serwowane w towarzystwie doskonałego jedzenia oraz poszerzyć swoją wiedzę.

Sofitel Warsaw Victoria – w poszukiwaniu alzackich smaków

Położony w samym sercu Warszawy Sofitel Warsaw Victoria, to miejsce doskonale znane zarówno osobom podróżującym, jak i mieszkańcom miasta. Celebrując Sofitel Wine Days szef kuchni Maciej Majewski i Aurélie Le Digabel z winnicy Dopff Au Moulin zaprosili gości do La Brasserie Moderne na jedyne w swoim rodzaju doświadczenie kulinarne łączące najlepsze alzackie wino z zachwycającym menu autorskich przekąsek. Była to wyjątkowa okazja do poznania historii winnicy, która zasłynęła w regionie przede wszystkim z win musujących produkowanych tradycyjną metodą „szampańską”. Spotkanie odbyło się we wnętrzach zaprojektowanych przez światowej sławy Architekta, Didier Gomeza. Przez cały czas trwania Sofitel Wine Daysw Victoria Lounge Bar barmani przygotowali specjalne menu z autorskimi koktajlami na bazie wina.

Langwedocja w Sofitel Grand Sopot

Przedostatni weekend września rozpoczął się w Sopocie mocnym francuskim akcentem. Celebrując Dni Wina Sofitel Grand Sopot zaprosił gości do delektowania się wybornymi serami, które doskonale komponowały się z aromatycznym, specjalnie wyselekcjonowanym winem. Wieczór uświetniło spotkanie z artystką Magdą Benedą, której obrazy tego wieczoru mogli podziwiać goście, a na jednym z nich znalazł się również sam hotel. Muzycznie spotkanie umilił recital Renaty Irsy, która wystąpiła z Maciejem Pyszem. Zgodnie z tradycją Sofitel Wine Days, barmani Le Bar przygotowali również koktajle na bazie wina – Red Emma, Negroni Sbagliato i From Jerez with Love.

Live cooking & wine w Sofitel Wroclaw Old Town

Dla miłośników łączenia wspaniałej kuchni i doskonałego wina, Sofitel Wroclaw Old Town przygotował wyjątkowy wieczór z daniami serwowanymi na oczach gości i oprawą muzyczną DJ-a. W samym sercu Wrocławia kucharze na żywo przygotowywali dania na pięciu stacjach. Smak potraw podkreślały wyborne wina z winnicy z Wzgórz Trzebnickich, która należy do czołówki najlepszych producentów w Polsce. Dodatkowo atmosferę wydarzenia uświetniła specjalnie przygotowana jesienna oprawa dekoracyjna z leśnymi elementami, do której nawiązywały desery.