Osobom stawiającym na nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania przy urządzaniu wnętrz, marka Baltic Wood proponuje długie, wąskie deski w wersji Slim Size (2200×148 mm) oraz krótkie, smukłe Mini Size (1090×148 mm). Dostępne są one w sortach Unique, Rustic i Superrustic, w których naturalnym atrybutem, podkreślającym piękno podłogi są duże, wyraziste sęki.

 

Slim Size

 

Zaletą i znakiem rozpoznawczym linii Slim jest łatwość zastosowania podłóg zarówno w wymagających pomieszczeniach o nietypowych, tzw. trudnych wymiarach np. w niewielkim przedpokoju, jak również w przestronnych wnętrzach salonu lub sypialni. Podłogi Slim, dostępne w kolekcjach  Jeans Collection®, Miracles CollectionÔ oraz Elite CollectionÔ, zostały uszlachetnione najbardziej pożądanymi i modnymi wykończeniami w odcieniach szarości i „przydymionego” drewna, uzyskanych przez zastosowanie bezbarwnego, porcelanowego, szarego czy białego oleju lub matowego lakieru.

Dodatkowe atuty linii to zastosowanie nowoczesnych, bezklejowych zamków 2G lub 5G, ułatwiających montaż podłogi, a także 2- lub 4-stronnej mikrofazy.

 

Mini Size

 

Warte uwagi są również wąskie i krótkie deski Baltic Wood w rozmiarze Mini Size. Ich znakiem rozpoznawczym jest nieco ponadmetrowa długość oraz piękne i duże sęki. Struktura drewna została dodatkowo podkreślona w procesie szczotkowania, a modne wybarwienia i matowe wykończenia sprawiają, że deski te są chętnie wybierane zarówno przez indywidualnych klientów, jak i najbardziej wymagających projektantów wnętrz. Wykonana z ich użyciem podłoga nadaje każdemu pomieszczeniu wyrazistego, indywidualnego charakteru. Kolejnym atutem Mini Size jest łatwość montażu, która jest efektem zastosowania supernowoczesnych bezklejowych zamków 5G lub 2G. Dzięki swoim właściwościom idealnie pracują pod wpływem zmian temperatury i wilgotności, można je również z powodzeniem montować na ogrzewaniu podłogowym.