Victorinox, szwajcarski producent słynnych Noży Oficerskich oficjalnie otworzył sklep firmowy, który w ostatnim czasie przechodził remont. Nowoczesny wygląd sklepu, utrzymany w minimalistycznej konwencji,  nawiązuje do firmowych salonów marki zlokalizowanych na całym świecie. Otwarcie sklepu przy ulicy Ptasiej oznacza, że w Warszawie funkcjonują już dwa firmowe salony sprzedaży Victorinox, ponieważ produkty marki można kupić również na ul. Komitetu Obrony Robotników 62 (dawniej ul. 17 Stycznia), gdzie kilka lat temu otworzono pierwszy w Polsce showroom szwajcarskiego producenta.

Goście obecni na wydarzeniu w kameralnej atmosferze mogli nie tylko poznać najnowsze kolekcje Victorinox, ale również złożyć własny scyzoryk na maszynie montażowej, sprowadzonej z fabryki szwajcarskiego producenta z Ibach i sprawdzić wytrzymałość zegarka I.N.O.X., który poddano testowi ciśnieniowemu. Możliwość spersonalizowania złożonych scyzoryków zapewniła firma Gravograpgh. Dodatkową atrakcją dla gości był także pokaz przygotowany przez ultramaratończyka i pasjonata biegania, Mikołaja Kowalskiego-Barysznikowa. Uczestnik Kilimandżaro Extreme Marathon, najwyżej rozgrywanego maratonu na świecie i chorwackiego Istria 100, na przykładzie walizki Vx Touring Carry-On, opowiedział o tym, co należy zabrać ze sobą na bieg długodystansowy i jak przygotować swoje ciało na taki wysiłek. Sportowiec zachęcił także do wzięcia udziału i kibicowania w ORLEN Warsaw Marathon 2018, którego Victorinox był oficjalnym Partnerem w zakresie pomiaru czasu. Finał biegu odbył się w niedzielę, 22 kwietnia.

Wśród nowości, które zaprezentowano podczas oficjalnego otwarcia sklepu, były m.in. zegarki I.N.O.X. Professional Diver Titanium oraz I.N.O.X. V dla kobiet, które oficjalną, światową premierę, miały na targach Basel World 2018, a także kolekcję bagaży podróżnych Vx Touring oraz limitowaną edycję noży kuchennych Swiss Modern.

„Cieszymy się, że możemy pokazać zupełnie nowe oblicze firmowego sklepu Victorinox na warszawskim Śródmieściu. Mamy nadzieję, że fani Victorinox poczują w nim klimat Szwajcarii i na nowo odkryją wartości marki takie jak jakość, innowacyjność, funkcjonalność i ikoniczne wzornictwo. Warszawa to wyjątkowa lokalizacja na mapie Victorinox, ponieważ od teraz mieszczą się tutaj aż dwa sklepy firmowe. Dzięki temu możemy być jeszcze bliżej naszych klientów, towarzysząc im na co dzień” – powiedział prezes Victorinox Poland, Bogusław Dutkiewicz.