Tegoroczne targi Interzum firma Pfleiderer z pewnością zalicza do bardzo udanych. Pod hasłem „Inspirations close to you”, przedstawiono nowe, fascynujące struktury i płyty robocze, a także szereg innowacyjnych pomysłów na to jak można interpretować i wdrażać konkretne „looki” – na przykład w modnym obecnie stylu skandynawskim, klasycznie i ponadczasowo, lub też w purystycznym języku architektów.
A trzeba przyznać, że w aktualne trendy wzornicze produkty sygnowane marką Pfleiderer wpisują się doskonale. Jeszcze nigdy oferta żadnego innego producenta materiałów drewnopochodnych nie była tak szeroka i bogata. Kolekcja Design 2017-2020 to dekory i struktury inspirowane najmodniejszymi obecnie materiałami. Wśród nich znaleźć można rysunki odwzorowujące m.in.: beton, metal, mozaikę, tekstylia, marmur i filigranowe drewniane elementy.
By w obliczu tak dużego wyboru klient miał ogląd całości, eksperci od produktów drewnopochodnych podzielili produkty na trzy grupy: surowe materiały drewnopochodne, materiały dekoracyjne oraz laminaty HPL. Stworzyli też programy dla różnych zastosowań i grup klientów.
Oferta Pfleiderer obejmuje propozycje do produkcji klasycznych mebli i zabudów, a także konstrukcji lekkich. Znajdą się tu również rozwiązania dedykowane ochronie przeciwpożarowej, produkty szczególnie ekologiczne oraz materiały do celów konstrukcyjnych. Ponadto w asortymencie znajduje się wiele produktów specjalnych – płyty drewnopochodne odprowadzające ładunki elektrostatyczne, uszlachetnienia z metali oraz nadruki cyfrowe wykonywane na indywidualne zamówienie klienta.