W końcu „w marcu jak w garncu”, a „kwiecień plecień co przeplata”.  W tych miesiącach łatwo o przeziębienie, a nawet grypę. Jak się ustrzec przed chorobą? Co zrobić gdy już złapiemy infekcję? Po pierwsze jak najszybciej sięgnąć po lek, który działa na obie dolegliwości taki jak Tantum Flu.

Sezon przeziębieniowo – grypowy nie kończy się wraz z nastaniem wiosny. Pojawiają się nowe wirusy, które mogą wywołać  katar, kaszel, ból gardła, czy gorączkę. Co więcej, wiosna sprzyja alergiom wziewnym, a te nie pozostają obojętne dla naszego organizmu. Podrażnione drogi oddechowe osłabiają naszą odporność, zwiększając podatność na infekcje wirusowe.

Przeziębienie czy grypa?

Za przeziębienie i grypę odpowiadają wirusy, choć zupełnie inne.  Jednak objawy tych chorób są do siebie bardzo zbliżone, dlatego rozróżnienie przeziębienia od grypy nie jest łatwe. Obie infekcje rozwijają się bardzo szybko, zazwyczaj już po 48h zaczynamy odczuwać pierwsze symptomy. Do pierwszych oznak przeziębienia należy złe samopoczucie, ból gardła czy mięśni, przy grypie często obserwujemy także wysoką gorączkę. W kolejnych dniach zwykle pojawia się wodnisty katar i kaszel, który w suchego zamienia w mokry, z odkrztuszaniem wydzieliny. Objawy utrzymują się do 7 dni, ale na całkowity powrót do zdrowia potrzebnych jest 14.

Zarażanie i zapobieganie

Przeziębienie należy do najczęstszych przyczyn zgłaszania się do lekarzy internistów. Zapadamy na nie nawet kilka razy w roku. Grypa występuje rzadziej, ale szybko się rozprzestrzenia i jej objawy są bardziej nagłe. Obie infekcje przenoszą się drogą kropelkową. Wystarczy, że zarażona osoba kichnie lub kaszlnie w naszym otoczeniu i wirusy będą mogły przedostać się do naszego organizmu. Zarazić możemy się również przez kontakt z zakażonymi przedmiotami np. gdy po dotknięciu klamki czy poręczy w komunikacji miejskiej, przetrzemy usta.

Przed przeziębieniem czy grypą nie da się całkowicie uchronić, ale można im zapobiegać. Jednym ze sposobów na zmniejszenie ryzyka jest częste i dokładne mycie rąk po kontakcie z przedmiotami, których dotykały inne osoby. Unikanie zatłoczonych miejsc w okresach wzmożonej zachorowalności, zdrowe odżywianie się jak i regularne uprawianie sportu.

Dwa problemy, jedno rozwiązanie

Jeśli nie wiemy  czy dopadło nas przeziębienie czy grypa nie czekajmy, aż choroba całkowicie uniemożliwi nam funkcjonowanie. Sięgnijmy natychmiast po produkt leczniczy, który pomoże w obu dolegliwościach. Grypa czy przeziębienie? Odpowiedź jest prosta – skuteczny lek z rodziny Tantum – TANTUM FLU.

 

Preparat występuje w dwóch wariantach smakowych: pomarańczowym i cytrynowym. Zawiera połączenie aktywnych substancji czynnych: paracetamolu  i chlorowodorku fenylefryny. Pierwszy zmniejsza gorączkę oraz bóle mięśni, głowy czy gardła, drugi zaś obkurcza naczynia krwionośne, zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, dzięki czemu udrożnia nos. Tantum Flu przeznaczony jest dla młodzieży powyżej 12 roku życia i dorosłych. Preparat  dostępny jest w saszetkach w postaci proszku do rozpuszczania w wodzie.

Pamiętajmy, że wirusów przeziębienia i grypy nie leczymy antybiotykami.