Taki tryb życia to jedna z głównych przyczyn choroby hemoroidalnej. Jako, że jest to bolesny i wstydliwy problem, nie przesiedź swojej szansy na zdrowie.  Pamiętaj że, zastosowanie odpowiedniego leczenia, zmiana zwyczajów żywienia, picie większej ilości płynów, aktywność fizyczna mogą poprawić Twój stan zdrowia  zmniejszając objawy choroby hemoroidalnej. Ruch może zmniejszyć ryzyko powstawania choroby hemoroidalnej

Hemoroidy, zwane guzkami krwawniczymi to anatomiczny element organizmu  każdego z nas,  występują one w  końcowym odcinku przewodu pokarmowego. Znajdują się w najbliższym sąsiedztwie odbytu.   Zazwyczaj nie wywołują żadnych objawów, problemy zaczynają się wówczas gdy w ich obrębie dochodzi do zmian związanych  z nie właściwym przepływem krwi oraz jej zastojem.  Nazwa hemoroidy pochodzi z greckiego słowa ,,hemoroides” co oznacza przepływ krwi. Zmiany te najczęściej mogą  prowadzić  do występowania objawów choroby hemoroidalnej takich jak: ból, pieczenie, obrzęk okolic odbytu nie jednokrotnie towarzyszyć temu może krwawienie!  Długie bagatelizowanie symptomów choroby hemoroidalnej może skończyć się na stole operacyjnym. Nieleczone  potrafią bardzo uprzykrzyć życie. Przyczyny powstawania hemoroidów są bardzo różnorodne, najczęściej są to: ciąża i poród u kobiet, niewłaściwa dieta, mała ilość przyjmowanych napojów ale i brak ruchu. Problem choroby hemoroidalnej  to problem zarówno kobiet i mężczyzn.  Taki stan rzeczy powoduje  iż:  ból, pieczenie, świąd sprawiają, że nawet najwygodniejszy fotel  staje się „krzesłem tortur”. Dlatego, gdy pojawią się pierwsze oznaki tej choroby, należy jak najszybciej działać. Nie przesiedź swojej szansy na zdrowie. Do listy codziennych zadań dodaj jak najwięcej ruchu – zamień windę na schody, zostaw samochód i pospaceruj , zapisz się na basen. Zmień swój styl życia i odżywiania oraz zastosuj odpowiednie leczenie.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

 

Podejmij wyzwanie

Ból, pieczenie i krwawienie nie pozawalają czekać. Warto zastosować  odpowiedni lek który działając  kompleksowo mógłby zmniejszyć objawy choroby. Należy wybrać taki preparat, który działa przeciwzapalnie, ściągająco i znieczulająco. Zwróć uwagę na to, czy preparat jest zarejestrowany jako „lek”, ponieważ istnieje wiele maści o delikatnym działaniu, które mogą się nie sprawdzić.

Do grupy leków wydawanych bez recepty, stosowanych w leczeniu choroby hemoroidalnej należy Ruskorex, firmy Angelini Pharma Polska. Z myślą o różnorodnych potrzebach pacjentów, lek ten występuje w postaci maści i czopków. Produkt posiada unikalne połączenie dwóch substancji czynnych: ruskogeniny (działanie przeciwzapalne, uszczelniające naczynia krwionośne) i chlorowodorku tetrakainy (działanie znieczulające). Dzięki takim składnikom Ruskorex leczy objawy choroby hemoroidalnej.

 

Substancje czynne:

Ruskogenina działa przeciwzapalnie, uszczelniająco  na śródbłonek naczyń krwionośnych , przeciwobrzękowo i ściągająco. Jest to naturalna substancja otrzymywana z rośliny śródziemnomorskiej – ruszczyka kolczastego. Ma właściwości wzmacniające i uszczelnia naczynia krwionośne oraz zapobiega nadmiernemu ich poszerzaniu.

Druga substancja aktywna Ruskorexu to chlorowodorek tetrakainy o bardzo silnym działaniu znieczulającym, przynoszącym ulgę trwającą nawet do 2 godzin. Substancja ta nie podrażnia tkanek. Ruskorex jest lekiem dostosowanym do potrzeb pacjenta, występuje w postaci czopków oraz maści.

RUSKOREX:

  • Silne miejscowe znieczulenie;
  • Nie podrażnia tkanek;
  • Działa do 2 godzin;
  • W postaci czopków i maści;

Sugerowana cena ok.: Ruskorex czopki 10 sztuk – 32,50 zł; Ruskorex maść 40g – 32,40 zł

Podmiot odpowiedzialny: Angelini Pharma Polska

Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza – OTC

Informacja o leku (na podstawie ChPL)

  1. NAZWA WŁASNA PRODUKTU LECZNICZEGO RUSKOREX, (10 mg + 10 mg)/g, maść, RUSKOREX, (25 mg+25 mg)/2 g, czopki
  2. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY SUBSTANCJI CZYNNYCH

Jeden gram maści zawiera: 10 mg ruskogeniny (Ruscogenin) i 10 mg tetrakainy chlorowodorku (Tetracainum hydrochloridum)

Jeden czopek zawiera: 0,025 g ruskogenin (Ruscogenin) i 0,025 g tetrakainy chlorowodorku (Tetracainum hydrochloridum)

  1. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA: maść lub czopki
  2. WSKAZANIA DO STOSOWANIA: Objawy bólu i świądu w okolicy odbytu, stany zapalne błony śluzowej odbytnicy, zapalenie zakrzepowe guzków krwawniczych, łagodzenie świądu odbytu występującego z innych przyczyn. Leczenie uzupełniające po zabiegach chirurgicznych przetok okołoodbytniczych i guzków krwawniczych.
  3. PRZECIWWSKAZANIA: Nadwrażliwość na ruskogeninę, tetrakainę lub którąkolwiek substancję pomocniczą.
  4. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY Angelini Pharma Polska Sp. z o.o. ul. Podleśna 83 05-55 Łazy tel.: (22)7028200, fax: (22) 7028202

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.