Absolut Shake It Up 2015 – to już piąta edycja dużego programu edukacyjnego Wyborowa Pernod Ricard. Pod parasolem marki Absolut Vodka barmani z całej Polski mają okazję spotkać najlepszych ekspertów z całego świata, wziąć udział w rozbudowanych warsztatach edukacyjnych, sprawdzić się w teorii wiedzy oraz praktyce barmańskiej. Dotychczas w ramach platformy Shake It Up przez
cztery lata spotkało się ponad 600 barmanów z całego kraju.

Jubileuszowa piąta edycja Shake It Up to też czas na ważne i ciekawe zmiany. Pozostając przy swoim najważniejszym celu, jakim jest edukacja środowiska barmańskiego, organizator zdecydował się
na włączenie Absolut Shake It Up do globalnego konkursu Absolut Invite. Dlatego w tym roku zwycięzcy Shake It Up w nagrodę dostaną szansę zmierzenia się z najlepszymi z całego świata podczas globalnych finałów Absolut Invite w Szwecji wiosną 2016.

Shake It Up od tegorocznej piątej edycji staje się – w swojej części konkursowej – konkursem
dla duetów czy tez zespołów barmańskich. Absolut głęboko wierzy, że siła barmaństwa leży w pracy zespołowej, które tworzą zespoły. Stąd decyzja o stworzeniu dużego programu edukacyjnego oraz konkursu dla zespołów barmańskich. Całość w duchu Absolut Invite.

Rekrutacja

Reguły gry, jak zwykle, są jasne i proste – film. Aby dostać się do Absolut Shake It Up, barmani muszą nagrać krótki, maksymalnie trzyminutowy film na temat swojej impresji klasycznego koktajlu, jakim jest Sour – Absolut Sour. W tym roku jednak to już nie są indywidualne filmy – w rekrutacji teraz biorą udział tylko zgłoszenia zespołowe – duety barmańskie.

Rekrutacja rozpoczęła się 1 października i trwa do 9 listopada. Odbywa się ona poprzez stronę internetową www.absolutwodka.pl/shakeitup, gdzie znajduje się formularz z możliwością przesłania filmu lub linku, jako elementu zgłoszenia.

Finał

Absolut to Jedno Źródło – każda kropla wódki pochodzi z jednego gatunku pszenicy, jednego źródła wody oraz produkowana jest tylko w jednym miejscu – szwedzkim miasteczku Åhus. Piąta edycja Shake It Up jest odzwierciedleniem tego konceptu. Jedna data – 17-19.11.2015, jedna lokalizacja – Warszawa i jeden ogólnopolski finał. Na finał zostanie zaproszonych 25 zespołów barmańskich czyli 50 najlepszych.

Wyboru dokona komisja, w skład której wchodzą zwycięzcy z ubiegłych lat – Maciek Szymański
oraz Kacper Parchotiuk, a także Jacek Sajnok i Maciek Starosolski – osoby od dawna związane
z marką.

Zadania – podczas finałów oprócz programu edukacyjnego dla barmanów będą przygotowane
cztery zadania barmańskie do wykonania. Oceniać je będzie pięcioosobowe jury.

Eksperci – jak zawsze z najwyższej półki – mają głęboką chęć i potrzebę dzielenia się swoją wiedzą. Jeden z najwybitniejszych konsultantów branży, twórca unikalnej linii Absolut Craft –
Nick Strangeway wraz Radkiem Wieczorkiem – Polakiem o międzynarodowej sławie barmańskiej podczas finału obejmą pieczę nad wszystkimi zespołami, żeby przekazać im swoje bogate umiejętności oraz międzynarodowe doświadczenie miksologiczne.

Shake It Up i Absolut Invite 2015 – po raz pierwszy razem w Polsce dedykowane polskim barmanom – to szansa na zmierzenie się z najlepszymi z branży tak na arenie lokalnej, jak i międzynarodowej.

Więcej aktualnych informacji, filmów, zdjęć i wspomnień, a także sylwetki jurorów znajdziecie
na dedykowanym fanpage Shake It Uphttps://www.facebook.com/absolutshakeitup oraz stronie internetowej wódki Absolut – www.absolutwodka.pl