Camunda koncentruje się na automatyzacji procesów biznesowych. Firma od 10 lat uczestniczyła w definiowaniu standardów BPMN 2.0 i DMN 1.1. Książka napisana przez założycieli firmy, „Real-Life BPMN” stała się jedną z najbardziej uznanych publikacji na temat BPMN na świecie.

 

Camunda BPM to pełen, kompletny pakiet: silnik wykonawczy dla przepływów pracy BPMNi decyzji DMN, powiązany z aplikacją do modelowania procesów. RST ma za sobą już dwa wdrożenia tego narzędzia, które przyniosły istotne usprawnienia w obsłudze procesów w projektach, do jakich je wykorzystano.

 

Camunda BPM to bardzo elastyczne rozwiązanie, które pozwala obsługiwać różne procesy. Wśród nich znajduje się m.in. obsługa zamówień, korespondencji z klientem, przetwarzanie reklamacji i zwrotów, idealnie wpisując się w potrzeby e-commerce czy retailu.

Camunda BPM to kompletne narzędzie pozwalające modelować, wdrażać i optymalizować procesy. Dzięki temu biznes może szybciej adaptować je do ciągle zmieniającego się otoczenia – wyjaśnia Jacek Popko, Chief of Consulting w RST Software Masters. – Co istotne, mechanizm przepływu pracy (workflow engine) używany w Camunda BPM jest naturalnym narzędziem dla architektury mikroserwisowej, w szczególności, gdy oczekujemy elastycznej architektury rozwiązania, wspierającej skalowanie horyzontalne (scaling-out), a nie tylko wertykalne (scaling-up) – dodaje J. Popko.

Wachlarz możliwości jakie daje Camunda BPM jest na tyle szeroki, że z powodzeniem mogą stosować go firmy z różnych branż. Dzięki partnerstwu RST i Camunda, polski biznes będzie miał je na wyciągnięcie ręki.

–        Możliwość sprawnego wprowadzania zmian, wygodne mechanizmy efektywnego zarządzania elementami automatyzacji procesów, monitorowanie w czasie rzeczywistym i raporty dla biznesu, możliwość definiowania i utrzymywania wykonywalnych reguł biznesowych – to tylko niektóre z możliwości jakie stwarza ten skalowalny silnik. Teraz, dzięki partnerstwu RST Software Masters z Camunda także klienci z Polski będą mogli sięgnąć po to rozwiązanie w pełnym wymiarze –  mówi Marian Grala, International Sales Manager w Camunda.

O tym, że Camunda BPM jest narzędziem, które idealnie sprawdza się w biznesie, szczególnie jeśli firma obsługuje dużą ilość klientów, świadczą same wdrożenia. Korzystają z niego m.in.: Allianz, Axa, Deutsche Bahn, JP Morgan, T Mobile, Universal czy Zalando.

 

https://rst.software/pl/oferta/camunda-bpm-automatyzacja-i-robotyzacja-procesow-biznesowych

https://camunda.com/partners/