Poznaj Stany Zjednoczone z zupełnie innej, nowej perspektywy – zamieszkaj u amerykańskiej rodziny, zostań uczniem szkoły średniej i porównaj codzienne życie w USA z tym znanym z kina i telewizji. Zainteresowani? YES!

Zamieszkaj z amerykańską rodziną i spędź jeden lub dwa semestry w amerykańskiej szkole, poznając zalety amerykańskiego systemu edukacyjnego  i  zwyczaje życia codziennego. Biuro podróży Almatur,  największy organizator wypoczynku dla dzieci i młodzieży, posiada w swojej ofercie wyjątkową propozycję „Rok szkolny w USA”. Nauka  w szkole średniej, doskonalenie znajomości języka angielskiego i poznawanie Stanów z perspektywy amerykańskiego ucznia w grupie swoich nowo poznanych kolegów! Brzmi zachęcająco?  Wystarczy, że ukończyłeś 15 lat, jesteś osobą samodzielną, dojrzałą, odpowiedzialną i nie boisz się nowych wyzwań. Uczniowie są zakwaterowani u starannie dobranych  rodzin goszczących, będących dla nich pełnoprawnymi opiekunami. Na miejscu uczestnik jest pod nadzorem  lokalnego koordynatora, który zawsze służy radą i pomocą. Program może być realizowany w ciągu roku (dwa semestry) od września do czerwca lub pół roku (jeden semestr) od września do stycznia. Po powrocie i uzupełnieniu różnic programowych okres nauki w USA zostaje zaliczony w szkole do której uczęszczasz w kraju.

Nie strać unikalnej okazji i rozpocznij  swoją wielką przygodę.  Zawieraj przyjaźnie i zbieraj wspomnienia, które będą miały wpływ na całe Twoje życie.  – Rok spędzony w szkole średniej w USA to najlepsza inwestycja w przyszłość. Coraz więcej młodych ludzi marzy o studiach za granicą i podróżach na krańce świata. Dzięki pobytowi w USA i uczęszczaniu  do tamtejszej szkoły, nabierzesz pewności siebie, udoskonalisz swój język angielski, ale też zdobędziesz doświadczenie, które  zaowocuje w przyszłości, zarówno przy zdawaniu egzaminów na studia, jak i później w rozwijaniu kariery zawodowej – mówi Mirosław Sikorski, prezes Zarządu Almatur.

Skorzystaj ze sposobności które oferuje  program –  bierz udział  we wszelkich formach aktywności oferowanych  przez szkołę i Twoją nową  społeczność lokalną. W przeciwieństwie do szkół z wielu innych państw, te amerykańskie oferują wiele atrakcji, które są dodatkiem do zajęć szkolnych. Wybierz „Rok szkolny w USA” i wróć z niesamowitymi przeżyciami, nowymi przyjaciółmi i z językiem angielskim, który będzie Twoim oknem na świat!