Rok 2017 śmiało możemy nazwać rokiem wielkich osiągnięć Technistone. Firma wzbogaciła swoją ofertę o produkty idealnie trafiające w gusta i oczekiwania współczesnych użytkowników oraz otworzyła w Poznaniu nowe powierzchnie magazynowe. Na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy czeskie przedsiębiorstwo zainwestowało też w modernizację linii produkcyjnych, co przyniosło dla niego wiele korzyści. Za największe osiągnięcie Technistone w 2017 roku możemy jednak uznać udział w realizacjach bardzo prestiżowych inwestycji na całym świecie.

Nowe produkty

W 2017 roku do asortymentu Technistone dołączyło wiele nowych konglomeratów kwarcytowych. Wśród nich znalazła się kolekcja Eco, składająca się z trzech materiałów utrzymanych w tonacjach bieli, beżu i szarości: Elegance Eco Nev, Elegance Eco Zen i Elegance Eco Ash. Produkty stanowią ekologiczną i ekonomiczną alternatywę dla osób pragnących żyć w zgodzie z naturą, ponieważ posiadają w swoim składzie wysoką zawartość surowców wtórnych – wynosi ona minimum 30%. Kolekcję Noble uzupełniło natomiast pięć materiałów: Noble Areti Bianco, Noble Argos Nero, Noble Lusso Champagne, Noble Perlato Luna oraz Noble Silver Notte. Nowe powierzchnie utrzymane są w stonowanej kolorystyce oraz odznaczają się rysunkiem przypominającym wygląd naturalnych kamieni, co czyni je unikatami na rynku kamieniarskim. W tym miejscu warto wspomnieć, iż materiał Noble Areti Bianco w 2017 roku został finalistą konkursu „Dobry Wzór 2017”. Wyróżnienie to zostało przyznane produktowi za szczególne walory wzornicze – materiał ten stanowi idealnie odwzorowanie drogocennego marmuru Bianco Carrara. W drugiej połowie roku do portfolio produktów Technistone dołączyły dwa materiały – Brilliant Arabesco i Brilliant Galaxy. Nowości odznaczają się unikalnym rysunkiem, łączyącym wysoki połysk z delikatnymi żyłkowaniami. Brilliant Arabesco to propozycja utrzymana w białym wybarwieniu, natomiast Brilliant Galaxy w głębokiej czerni. Wszystkie materiały Technistone odznaczają się doskonałymi właściwościami użytkowymi, co stanowi ich bardzo duży atut oraz daje im przewagę nad naturalnymi kamieniami.

Rok inwestycji

W związku ze stale rosnącym zainteresowaniem konglomeratami kwarcytowymi, firma Technistone postanowiła w 2017 roku otworzyć nowe hale magazynowe w Poznaniu. W magazynie znajduje się ponad 2000 m2 materiału zarówno w odcieniach standardowych, jak i w tych niedostępnych do tej pory w punktach sprzedaży. Osoby zaopatrujące się w nowym magazynie mogą liczyć na sprawną obsługę oraz wsparcie na każdym etapie zakupu. W minionym roku firma Technistone zainwestowała także w udoskonalenie linii produkcyjnych, co przełożyło się na zwiększoną wydajność pracy, jeszcze wyższą jakość oferowanych produktów oraz wzrost sprzedaży. To bardzo duży sukces dla czeskiego przedsiębiorstwa.

Międzynarodowe realizacje

W minionym roku firma Technistone wzięła udział w realizacjach bardzo prestiżowych projektów na całym świecie. Wśród krajowych projektów możemy wyróżnić takie, jak: Centrum Zana w Lublinie – inwestycja mieszkaniowa obejmująca nowoczesne apartamenty, Cinema City w Warszawie i we Wrocławiu oraz profesjonalny instytut kosmetyczny dr Ireny Eris w Warszawie. Wśród zagranicznych:  centrum handlowe ABC Verdun Mall w Bejrucie, Sushi Bar również w Bejrucie, restaurację Obederia w Bratysławie oraz luksusowe apartamenty Serenia The Palm w Dubaju.

Informacje o firmie:

TECHNISTONE to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Centrala TECHNISTONE znajduje się w Republice Czeskiej – mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. TECHNISTONE jest również aktywnym członkiem ASTA Europe (Europejskiego Zrzeszenia Producentów kamienia Konglomeratowego), które kładzie duży nacisk na normy wg których produkowany jest kamień konglomeratowy. Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TECHNISTONE pewność, że klient końcowy  będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TECHNISTONE posiadają 10 lat gwarancji.