Styl wiejski oraz sama wieś stanowią obecnie dla wielu synonim sielanki, dzięki której ludzie mogą wrócić do korzeni, na nowo odnaleźć sens życia, a także nauczyć się czerpać radość z małych rzeczy. Obecnie coraz więcej osób skłania się do opuszczenia miasta oraz stworzenia rodzinnego siedliska w zielonym otoczeniu. Ci, którzy nie mogą sobie na to pozwolić, starają się natomiast przenieść elementy typowe dla pozamiejskiego życia do swoich mieszkań oraz w ten sposób zbliżyć się do natury. Podstawą projektów wnętrz tego typu mogą być dwuwarstwowe dębowe podłogi Kaczkan klasy Rustical Premium i Country, które zachwycają swoim naturalnym wyglądem, wprowadzającym do wnętrz klimatyczne ciepło oraz kreującym w nich rodzinną atmosferę.

Poczuj ciepło domowego ogniska

Wieś to obecnie najpopularniejsza destynacja dla wszystkich zmęczonych miejskim życiem. U podstaw takiego trendu leży przekonanie, że egzystencja poza miastem to istna sielanka. To właśnie dlatego tak dużo ludzi pragnie przenieść się na wieś albo chociaż mieć jej namiastkę w zaciszu własnego M. O tym, jak wielu z nas szuka ucieczki od ciągłej bieganiny i zgiełku codzienności, świadczą trendy, które panują w zakresie projektowania jednorodzinnych budynków mieszkalnych, a także urządzania wnętrz. W tej chwili za prawdziwy hit architektoniczny uważa się tzw. „nowoczesne stodoły” czyli domy zainspirowane prostymi, wiejskimi budynkami, jednak w zupełnie innym wydaniu. Takie domy to kwintesencja współczesnego designu, na który składają się proste formy, dużo przeszkleń i naturalne materiały – drewno, cegła czy kamień.  Ale tego typu materiały swoje zastosowanie znajdują nie tylko zewnętrz domu, ale również wewnątrz. Żadne rodzinne siedlisko nie może obejść się bowiem bez solidnej drewnianej podłogi, która zarówno wprowadzi do wnętrz klimatyczne ciepło oraz wykreuje w nich rodzinną atmosferę, jak i będzie cieszyła funkcjonalnością przez długie lata. Budynki nawiązujące do tradycji wsi oraz wnętrza wykończone materiałami organicznego pochodzenia to sposób na stworzenie niezwykle przyjaznej i przytulnej przestrzeni dla całej rodziny, do której aż chce się wracać. Kluczowym elementem w takim projekcie będzie także kominek, przy którym wszyscy domownicy zasiądą oraz będą celebrować wspólnie spędzany czas w blasku płomieni.

Piękno drewna dębowego w rodzinnych wnętrzach

Zarówno w domach, jak i mieszkaniach, które mają pełnić rolę rodzinnego siedliska można zastosować dwuwarstwowe dębowe podłogi Kaczkan klasy Rustical Premium i Country. Deski klasy Rustical Premium wyróżniają się niewielkimi sękami i delikatnymi przebarwieniami pozbawionymi bieli, natomiast Country ukazują prawdziwą formę drewna poprzez liczne duże sęki, pęknięcia oraz przebarwienia o wyrazistym charakterze. W rodzinnych siedliskach doskonale sprawdzą się podłogi Kaczkan pochodzące z kolekcji proParkiet Standard w wykończeniu transparentnym lakierem UV, uwypuklającym naturalne piękno drewna dębowego, a także deski pokryte olejami naturalnymi linii Beauty of Country. W skład kolekcji Beauty of Country wchodzi osiem produktów. Podłogi California Dream House oraz White Truffle pokryte są olejami w białym wybarwieniu, Shabby Chic posiadają ekspresyjny rysunek wzbogacony w białe pory, który uzyskano dzięki innowacyjnej technologii barwienia białym i transparentnym olejem, Pure Forest swoim wyglądem przypominają surowy dąb, Wild Country wykończone są olejem w transparentnym wybarwieniu, Arizona Wave w brązowawej tonacji, natomiast Grey Shadow i Grey Moon – szarymi.

Oprócz wspaniałego, ciepłego i naturalnego wyglądu, deski Kaczkan spełniają najwyższe standardy jakości oraz posiadają doskonałe właściwości użytkowe: są odporne na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne, łatwe w pielęgnacji oraz nie trzeba ich impregnować po ułożeniu.

Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl