Dobry Wzór to konkurs organizowany od 23 lat przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Jego celem jest  wyłonienie produktów oraz usług charakteryzuujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów oraz dystrybutorów. W tegorocznej 23. edycji konkursu zgłoszono rekordową liczbę 222 produktów, które rywalizowały w 9 kategoriach. Do ostatniego etapu zakwalifikowano 136 produktów oraz usług, które powalczą o nagrody główne oraz specjalne.

iRobot Roomba 886 rywalizować będzie o nagrodę główną w najliczniej obsadzonej kategorii Dom, gdzie finalnie zakwalifikowano 45 produktów. W toku prac Komisja Ekspertów konkursu Dobry Wzór 2016 odrzuciła w pierwszym etapie ponad 40 produktów niespełniających kryteriów dobrego wzornictwa. Drugim a zarazem ostatnim etapem konkursu jest ocena interdyscyplinarnego jury, które ogłosi laureatów w październiku.

Organizator konkursu – Instytut Wzornictwa Przemysłowego – zorganizuje w dniach 21 października do 1 grudnia br. wystawę pokonkursową.

iRobot Roomba 886

iRobot Roomba 886 jest topowym modelem robotów odkurzających serii 800, który czerpie pełnymi garściami ze sprawdzonych rozwiązań swoich poprzedników, jak również takich, które zostały wprowadzone wraz z jej rynkową premierą. Znajdziemy w niej rewolucyjny system AeroForce, moduł pojedynczego, większego filtra, który spełnia normy HEPA, a co za tym idzie jest idealnym rozwiązaniem dla alergików. Dodatkowo innowacyjne, specjalnie profilowane gumowe szczotki usprawniają zbieranie sierści i włosów, wymagając jednocześnie rzadszego czyszczenia.

System iAdapt to oczy i uszy robota, które odpowiadają za jego poruszanie się. Kilkadziesiąt razy na sekundę Roomba monitoruje otoczenie, pozwalając na czyszczenie wszelkiego rodzaju podłóg. Czujniki sprawiają, że nie spadnie on ze schodów, wyczuje ściany i narożniki, aby dokładnie przy nich wyczyścić powierzchnię, a w połączeniu ze  zderzakiem wyposażonym w czujnik dotykowy delikatnie obejdzie się z przeszkodami (krzesła, meble, ściany). Technologia DirtDetect 2 w oparciu o czujniki akustyczne i optyczne wykrywa obszary silniej zabrudzone. Ponadto Roomba 886 posiada możliwość zaprogramowania godziny pracy na 7 dni tygodnia. Pozwala to na osiągnięcie systematyczności oraz pracę podczas nieobecności domowników.

 

 

iRobot Roomba wyróżnienia w dziedzinie design’u

W 2014 roku model iRobot Roomba 880, którego następcą jest model 886, otrzymał dwa prestiżowe odznaczenia w dziedzinie wzornictwa – Red Dot Product Design Award 2014 oraz IF Award.