W tradycyjnym sposobie produkcji wanien akrylowych do wzmocnienia dna i ścian wanny wykorzystuje się włókno szklane z żywicą epoksydową. W nowych wannach COVER+ włókno i żywicę zastąpiono pianką poliuretanową. Jakie atuty ma ten materiał?

Bardzo dobre właściwości izolacyjne pianki poliuretanowej sprawiają, że woda w wannie Cover+ dłużej utrzymuje swoją temperaturę. Dzięki temu nie ma potrzeby ciągłego dolewania ciepłej wody w czasie kąpieli, co szybko przekłada się na oszczędność wody i zmniejszenie domowych rachunków. Trzykrotne pokrycie warstwą pianki dna i dwukrotne boków sprawia, że przy napełnianiu ciepłą wodą wanna szybko się nagrzewa i jest przyjemnie ciepła w dotyku, już przy pierwszym kontakcie z ciałem.

Optymalne wyciszenie

Jeśli zamarzyła Ci się kąpiel późną nocą, a szanujesz sen swojej rodziny i sąsiadów, możesz oczywiście próbować nalać wodę prysznicem położonym na dnie, ale istnieją na to lepsze sposoby. Wanny Cover+ mogą pochwalić się doskonałą izolacją akustyczną, bowiem zastosowane warstwy poliuretanu znacznie tłumią głośny szum wody nalewanej wcześnie rano i wieczorem, kiedy wszyscy już śpią.

Trwała i wytrzymała

Dzięki kilkukrotnemu natryskowi poliuretanu nowe wanny Cersanitu są sztywniejsze i bardzo wytrzymałe na obciążenia. Dno wanny Cover+ wraz z usztywnieniem ma grubość aż 26 mm, a ściany boczne 10 mm. Gwarantuje to komfortową kąpiel bez obaw o niestabilność, pękanie czy uginanie, nawet w mniej standardowych sytuacjach, takich jak energiczna zabawa w kąpieli gromadki rozbrykanych dzieci. Dodatkowym atutem wanien Cover+ jest okres gwarancji wydłużony do 10 lat.

Cersanit wprowadził swoją najnowszą technologię do 8 serii wanien: KORAT, ZEN, VIRGO, FLAVIA, PURE, MEZA, KALIOPE i VENUS. Aż 25 modeli, różniących się rozmiarami i kształtami, będzie teraz dostępnych zarówno w wersji wzmacnianej pianką poliuretanową, jak i z tradycyjnym wzmocnieniem żywicą epoksydową.

Kiedy wraz z wydłużającymi się wieczorami spędzasz coraz więcej czasu wylegując się w wannie – warto rozważyć zakup wanny poliuretanowej. Dodatkową zaletą jest to, że wybierając jedną z ośmiu nowych propozycji Cersanit z termicznie izolującą pianką masz okazję zaoszczędzić, a pieniądze odłożone za mniejsze rachunki za wodę możesz wydać na nowe kosmetyki do domowego SPA. Raz się żyje!

 

www.cersanit.com.pl