Poznańskie targi rokrocznie skupiają czołowych producentów branży meblarskiej. Różnorodność zaprezentowanych ekspozycji stanowi okazję do przyjrzenia się nowym kierunkom we wzornictwie i innowacjom technologicznym. Poznańska impreza jest platformą do wymiany spostrzeżeń, obserwacji wiodących trendów i kształtowania nowych.

Tegoroczna edycja była szczególnie pomyślna dla firmy Gamet, która została uhonorowana nagrodą ACANTHUS AUREUS. Wyróżnienie przyznawane jest za najlepsze rozwiązania architektoniczne i graficzne stoiska sprzyjające bezpośredniej komunikacji z klientem. Firma zaprezentowała swój asortyment na stoisku podzielonym według kilku stref tematycznych. Koncepcja stoiska, będąca odwzorowaniem pomieszczeń domowych, pozwoliła płynnie przemieszczać się wśród szerokiej oferty producenta. Na odwiedzających czekał więc szereg kolekcji uchwytów, klamek i gałek. Wśród nich wyróżnić można było najnowsze propozycje bestsellerowych uchwytów znalowych – Trapano UU51 i Piatto UU50. Dużym uznaniem cieszyły się nowe profile aluminiowe oraz szuflady cienkościenne GAMET BOX 31, 32 33, które dzięki unikatowej konstrukcji mogą być zastosowane jako prowadnice montowane od dołu do szuflad drewnianych. Uznanie klientów uzyskały również nowe modele zawiasów hydraulicznych ZH z regulacją mimośrodową oraz zawias kątowy ZHK z cichym domykiem, tzw. „kombajn”, na którym można regulować kąt otwarcia od 135 do 165 stopni. Na targach były również prezentowane akcesoria techniczne marki FURTECO By Gamet, takie jak: prowadnica kulkowa z cichym domykiem FPK-005 oraz podnośniki gazowe FPG, które w testach uzyskały 60.000 cykli. Szczególną uwagę odwiedzających wzbudziły designerskie modele uchwytów o niecodziennych kształtach, będących odpowiedzią do obowiązujących światowych trendów.

Polski przemysł meblarski nieustannie rośnie w siłę i jest szczególnie atrakcyjny dla zagranicznych producentów. W tym roku poznańska impreza przyciągnęła liczne grono wystawców także spoza kraju. Udział firm z zagranicy osiągnął jak dotąd najwyższy wynik w porównaniu z latami ubiegłymi. Wśród zagranicznych producentów pojawili się przedstawiciele między innymi z Litwy, Niemiec, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy, Włoch, a nawet Korei Południowej. – Udział w targach ramię w ramię z największymi światowymi konkurentami w zakresie eksportu był sporym wyzwaniem, ale też motywacją do dalszego rozwoju firmy – komentuje Zbigniew Drzewiński, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Gamet S.A. – Możliwość zaprezentowania naszych produktów w międzynarodowym środowisku jest potwierdzeniem, że jakość i design polskich produktów są  na światowym poziomie – dodaje.