Płocka grupa Warter Fuels, produkująca m.in. paliwa rajdowe Warter Racing i paliwa alkilatowe Warter Pro odnotowała najwyższą sprzedaż w segmencie paliw lotniczych – Warter Aviation. W lipcu przychód grupy był wyższy o 36% w porównaniu z zeszłym rokiem.

Historia firmy sięga początku lat sześćdziesiątych ub. stulecia, kiedy to powstawały Mazowieckie Zakłady Rafineryjne i Petrochemiczne (MZRiP) w Płocku. W roku 1962 utworzono przy nich Laboratorium Badawcze, które w roku 1966 przekształcono w Zakład Projektowo-Badawczy. W wyniku wielu zmian i przekształceń, po latach, w 2016 roku, za zgodą Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółka podjęła decyzję o zmianie nazwy na Warter Fuels S.A. Obecnie to największy eksporter krajowego produktu.

W związku z ekspansją na nowe kraje pozyskaliśmy wielu nowych klientów. W tym momencie Warter Aviation sprzedaje paliwa lotnicze aż do 117 krajów świata– mówi Tomasz Kowal, Sales  Manager z Warter Fuels. Mamy obecnie podpisane kontrakty z klientami w praktycznie w całej Europie, Indiach, Pakistanie, Chinach czy Argentynie, ale też w tak egzotycznych miejscach jak Timor Wschodni,  Reunion,  czy Wyspy Owcze.

Polskie paliwo na świecie znane jest z bardzo dobrej jakości. Kluczowym czynnikiem jest dedykowana logistyka i obsługa klienta. Jesteśmy liderem w produkcji i dostarczaniu lotniczych benzyn bezołowiowych na świecie.

Perspektywa zwiększenia sprzedaży poprzez ekspansję na rynki zagraniczne jest dla każdego zarządu niezwykle kusząca. Szczególnie, gdy firma dzięki funduszom unijnym znacząco podniosła swoje moce produkcyjne i wzrost sprzedaży staje się tego naturalną konsekwencją. Wejście na rynki zagraniczne powinno być dobrze zaplanowanym strategicznym działaniem poprzedzonym szczegółową analizą własnych zasobów, jak również zbadaniem charakterystyki poszczególnych rynków – tak, jak stało się w tym przypadku. Niemniej jednak historia polskiej przedsiębiorczości pokazuje, że zdarzały się przypadki, w których ambicje eksportowe różnych biznesmenów brały górę nad rozsądkiem. Tym bardziej widać jakie znaczenie ma przemyślana i kompleksowa strategia działania spółki – ocenia Adam Guzek, Członek zarządu Polskiej Firmy Doradczej

Rekordowe wyniki sprzedażowe przełożą się na zwiększenie produkcji paliw Warter Avation w Płocku. W związku z coraz większym popytem na paliwa polskiej produkcji wolumen produkcyjny wzrasta corocznie, dlatego firma systematycznie rozbudowuje infrastrukturę zakładu produkcyjnego.

Spółka stawia też na badania i innowacje – jej najnowszy produkt to benzyny alkilatowe, czyli niemal całkowicie czyste i wolne od szkodliwych substancji paliwa przyjazne dla zdrowia i środowiska.