Peter Zec, inicjator i przewodniczący konkursu Red Dot tak uzasadnił przyznanie nagrody produktowi Pfleiderer: „Z powodzeniem zmierzyli się oni w najbardziej znanym na świecie konkursie wzornictwa z najlepszymi graczami w branży”. Mało tego, w osobistym piśmie Peter Zec ogłosił również, że Duropal-HPL SolidColor XTreme będzie prezentowany przez rok w Muzeum Red Dot Design w Essen – jak mówi – „ w największym muzeum współczesnego wzornictwa”.
Nagrody Red Dot przyznawane są od 62 lat za wysoką jakość i innowacyjność produktów. To zdecydowanie najważniejsza nagroda w dziedzinie projektowania i wzornictwa użytkowego na świecie, a zarazem – jeden z najbardziej prestiżowych symboli jakości. O przyznaniu nagród decydowało szacowne jury, w którego skład wchodzi 39 ekspertów z całego świata.

Oskar wzornictwa
Doceniona przez jury konkursu wyjątkowość propozycji Pfleiderer wynika z budowy i możliwości jakie oferuje Laminat Duropal-HPL SolidColor XTreme. Ten barwiony w masie HPL umożliwia tworzenie powierzchni idealnej – jednorodnej kolorystycznie i pozbawionej jakichkolwiek szczelin na rantach. A do tego – zastosowanie nowej struktury – XTreme Matt pozwoliło uzyskać absolutnie matową, antyrefleksyjną fakturę o niespotykanej dotąd głębi koloru.
„XTreme Matt ma ciepły, miękki odcień i jest bardzo odporna. Jest też wyraźnie mniej podatna na pozostawanie odcisków palców niż inne matowe powierzchnie” – opowiada o nowej propozycji firmy Dirk Eiynck, który prowadzi dział zarządzania produktami HPL i elementami HPL w Pfleiderer: Dodatkowo, dzięki swej nowatorskiej warstwie funkcyjnej Duropal XTreme jest niezwykle łatwy w czyszczeniu i odporny na detergenty. A to rzadka cecha jeśli chodzi o powierzchnie matowe.

Nowe możliwości
Laminaty Duropal-HPL SolidColor XTreme pozwalają tworzyć nie tylko meble, ale też wyjątkowe aranżacje wnętrz. Idealnie sprawdzą się w obiektach użyteczności publicznej – jako okładziny ścian i filarów, a także zabudów. Ich elegancki mat to idealna propozycja do szykownych biur, poważnych sal konferencyjnych, wytwornych butików i salonów, gustownych hoteli, a także stylowych audytoriów.
Laminaty HPL Duropal SolidColor XTreme dostępne są w wielu wygodnych formatach, co pozwala na ogromną swobodę aranżacyjną i tworzenie ciekawych projektów. Zabezpieczane są wielowarstwową folią, która zapewnia ochronę przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Do dyspozycji klientów jest również program magazynowy.