K2600 to klasyczna klawiatura (378mm x 146mm x 26mm), której obudowa wykonana jest z przyjemnego w dotyku szarego plastiku z zaokrąglonymi rogami. Tył klawiatury, powierzchnia touchpada i klawisze są czarne. Na spodzie znajdziemy gumowe nóżki poprawiające stabilność. Żywotność klawiatury została dodatkowo zwiększona dzięki zastosowaniu nowej uszczelnionej membrany antyoksydacyjnej. Zapobiega ona utlenianiu obwodów wewnętrznych, które odpowiedzialne są za pracę poszczególnych przycisków.

Klawiatura posiada 86 klawiszy, w tym 21 przycisków skrótów służących do wywołania dodatkowych funkcji, np. multimedialnych. Touchpad ma wymiary 76mm x 108mm, jego powierzchnia jest śliska i wrażliwa, a na dole znajdują się wyznaczone strefy wciskania lewego i prawego przycisku. Zdecydowaną zaletą touchpada jest obsługa prostych gestów – przesuwając dwoma palcami w górę i w dół lub na boki możemy swobodnie poruszać się np. po stronach internetowych. W łatwy sposób możemy również powiększać i zmniejszać obraz, wystarczy gest „rozciągania” znany nam z ekranów smartfonów.

Komfort użytkowania zwiększa zastosowana technologia oszczędzania energii Rapoo, która sprawia, że można korzystać z klawiatury nawet do 12 miesięcy bez konieczności wymiany baterii. K2600 komunikuje się z innymi urządzeniami w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB, który na czas transportu można umieścić w specjalnym schowku pod spodem klawiatury. Zasięg do 10m w zakresie 360° sprawia, że w wygodny sposób możemy oglądać ulubione filmy czy seriale korzystając z funkcji multimedialnych z poziomu kanapy.

Klawiatura Rapoo K2600 dostępna jest w sprzedaży w cenie od 118zł i objęta jest 24-miesięczną gwarancją.