Dla każdego, kto ceni sobie komfort pełnowymiarowej klawiatury, Rapoo przygotował stylowy, bezprzewodowy zestaw w klasycznej kolorystyce. Klawiatura i mysz wchodzące w skład zestawu dostępne są w klasycznych wersjach kolorystycznych – czarnej i białej. 8200P sprawdzi się zarówno przy pracy biurowej jak i w domowym centrum rozrywki. Urządzenia komunikują się z komputerem dzięki odpornemu na zakłócenia standardowi 5 GHz lub 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB, a ich zasięg sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę użytkowania.

Korzystając z zestawu Rapoo 8200P nie trzeba martwić się o baterię. Zastosowana technologia oszczędzania energii Rapoo i wyłączanie zasilania, kiedy akcesoria są w stanie bezczynności sprawiają, że można korzystać z nich nawet do 12 miesięcy bez konieczności wymiany baterii. Jeśli baterie zaczną tracić swoją moc, o ich wymianie przypomną nam diody umieszczone na obu urządzeniach.

W skład zestawu wchodzi pełnowymiarowa (438 mm x 164 mm x 26 mm) klawiatura membranowa wykonana z dobrej jakości materiałów, które chronią ją przed przypadkowym zalaniem. Na spodzie znajdują się dwie regulowane nóżki, które zapewniają komfortową pracę oraz trzy nóżki wykonane z gumy, które zapewniają stabilność i zapobiegają przesuwaniu się klawiatury na blacie. Klawiaturę wyposażono w 103 klawisze o niskim skoku, wśród których znajduje się między innymi moduł klawiatury numerycznej. Ponadto do dyspozycji mamy 10 przycisków multimedialnych, ułatwiających szybki dostęp między innymi do strony głównej, poczty, kalkulatora, odtwarzacza multimedialnego czy regulacji głośności.

Drugim elementem zestawu Rapoo 8200P jest mysz optyczna z sensorem o rozdzielczości 1000 DPI z możliwością przełączania pomiędzy 500 DPI, dla zwiększenia precyzji, a 1000 DPI, dla większej prędkości – wszystko za pomocą jednego przycisku znajdującego się na grzbiecie gryzonia. Mysz posiada 6 przycisków oraz gumowane kółko przewijania 2D, które umożliwia wygodne scrollowanie. Obudowa wykonana jest z dobrej jakości materiałów, a boki pokryte są gumą, która poprawia pewność chwytu. Na spodzie znajdują się dwa ślizgacze oraz otwierana klapka, pod którą możemy umieścić nano odbiornik USB, aby uniknąć zgubienia go podczas transportu. Mysz ma wymiary 107 mm x 64 mm x 36 mm, a jej konstrukcja przystosowana jest do obsługi zarówno prawą jak i lewą ręką.

Zestaw Rapoo 8200P dostępny jest w cenie od 129 zł, w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej, w dwóch wersjach sprzętowych (częstotliwość łączności 5 GHz lub 2,4 GHz) i objęty jest 24-miesięczną gwarancją.