Grawerowanie na szkle to innowacyjny sposób na unikalną ozdobę łazienki, wpisujący się w aktualny trend personalizacji wnętrz. Producent kabin prysznicowych ze Swarzędza pod Poznaniem wprowadził go w ostatnich miesiącach do swojej oferty.

 

Szansa dla młodych kreatywnych

Do konkursu na nowy wzór graweru zostali zaproszeni studenci z Pracowni Projektowania Produktu prowadzonej przez prof. dr hab. Grzegorz Reński z wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz ASP w Łodzi. Młodzi twórcy uczą się tam, jak stworzyć atrakcyjny wizualnie projekt odpowiadający na potrzeby użytkownika, który jednocześnie będzie zgodny z możliwościami technologicznymi i konstrukcyjnymi.

Wierzymy, że młodzi, kreatywni ludzie mogą pomóc nam spojrzeć na nasze produkty świeżym okiem i zaprezentować inspirujące pomysły. Z drugiej strony będzie to dla nich świetna okazja na zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego – mówi Hanna Błaszak z firmy Radaway.

Prof. Grzegorz Reński: – Chciałbym, żeby jak najwięcej moich studentów znalazło swoje miejsce na rynku pracy. Udział w takich konkursach pomaga osiągnąć ten cel – mówi profesor i dodaje: – 20-latkowie są bardzo twórczy, a technika graweru na szkle nie jest im całkiem obca, więc na pewno poradzą sobie z wyzwaniem.

Studenci mają na przygotowanie zadania konkursowego cały semestr. Zwycięskie projekty poznamy w marcu 2017 r.