Globalna marka sportowa PUMA i wizjoner sztuk wizualnych wracają z kolejną odsłoną swojej kolaboracji, która pojawi się w sklepach w sezonie wiosna – lato 2018.

Lawrence „Naturel” Atoigue znany jest ze swojego charakterystycznego, przełomowego stylu „vector-art”, który wykracza poza subkultury, zacierając granice pomiędzy sztuką, polityką, muzyką, sneakersami i sportem.

Koncentrując się na kultowym dla Naturel wyrazie artystycznym, kolekcja SS’18 podnosi poprzeczkę dla streetwear’u, który znaliśmy dotychczas. W tym sezonie możemy spodziewać się bardziej abstrakcyjnych, przyciągającyh wzrok grafik zgodnych z wychodzącym poza schematy stylem Naturel w połączeniu z klasycznymi i nowoczesnymi sylwetkami PUMA. Kolekcja opiera się na futurystycznych grafikach przywodzących na myśl konstrukcję szkieletu, zarówno w kluczowych modelach butów jak i odzieży, nadajac im wygląd podobny do efektu promieni rentgenowskich.

Kolekcja ma ukazać się w dwóch dropach, pierwszy w lutym, kolejny w kwietniu. Obydwa czerpią inspirację ze zdjęć rentgenowskich zmiksowanych z graficznym DNA Naturel. Pierwszy drop to dominacja czerni i jasnych odcieni czerwieni, podczas gdy drugi drop skupia się na srebrno-beżowych tonach, blaknącym różu i niebieskim.

Dominujące modele sneakersów w tej kolekcji to nowoczesny TSUGI evoKNIT Sock NATUREL i klasyka gatunku, czyli Suede NATUREL. Wszystkie modele butów posiadają półprzezroczystą podeszwę, odsłaniającą szkieletową grafikę. Kolekcję uzupełnia odzież, w tym kurtka i bluza Naturel, wysokiej jakości produkty z progresywnym, szkieletowym nadrukiem kręgosłupa na tyle. Inne kluczowe elementy kolekcji to m.in. inspirowany zdjęciami rentgenowskimi t-shirt, spodnie cargo, szorty z motywem szkieletu czy czarne czapki z daszkiem i plecaki.

 

Pierwszy drop kolekcji PUMA x NATUREL trafi do sklepów 24 lutego, drugi pojawi się 7 kwietnia. Wybrane modele z kolekcji będą dostępne na PUMA.comoraz w wyselekcjonowancych sklepach sneakersowych na całym świecie. Obserwuj @PUMASportstyle, gdzie znajdziesz więcej szczegółów na temat kolekcji PUMA x NATUREL.

#PUMAXNATUREL