„Puchacz Piotr” to konkurs organizowany przez Centra Nauczania MathRiders, który skierowany jest do uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Udział w nim jest szansą na rozwinięcie dotychczasowych  umiejętności, a także zmierzenie się z nowymi wyzwaniami matematycznymi. Corocznie, bierze w nim udział około 5 tysięcy dzieci.

Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród dzieci rozpoczynających swoją karierę szkolną. W pełni finansujemy całe przedsięwzięcie, ponieważ chcemy dać uczniom równe szanse na zmierzenie się z tym przedmiotem i zaprezentowanie własnych umiejętności. Na wszystkich etapach, uczestnicy muszą udzielić pisemnej odpowiedzi na pytania otwarte. Poziom zadań został dostosowany do wieku dzieci, jednakże może wykraczać poza podstawę programową, obowiązującą w szkołach – mówi organizator konkursu Małgorzata Grymuza z MathRiders Polska.

Szkoły z Warszawy oraz okolicznych powiatów mogą zgłosić swój udział w konkursie „Puchacz Piotr” do 15 marca br. W tym celu należy przesłać formularz zawierający: nazwę i dokładny adres szkoły z telefonem i adresem e-mail, imię i nazwisko dyrektora szkoły, imię i nazwisko szkolnego Opiekuna Konkursu oraz jego e-mail. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: lubiematematyke@vp.pl.

Tegoroczna edycja konkursu została podzielona na trzy etapy: szkolny, międzyszkolny powiatowy lub dzielnicowy oraz finał. Całe przedsięwzięcie odbędzie się w terminie od 9 kwietnia do 19 czerwca 2018 roku. Udział uczniów w rywalizacji jest bezpłatny, a na finalistów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. zestawy klocków LEGO, aparaty cyfrowe, gry matematyczno-logiczne oraz vouchery na bezpłatne kursy nauki matematyki w Centrach Nauczania MathRiders.

Dzięki takim inicjatywom wspieramy rozwój najmłodszych i odkrywamy ich talenty matematyczne tak wcześnie, jak to tylko możliwe. To wyraz naszej misji, którą realizujemy w placówkach MathRiders. Już od najmłodszych lat chcemy pokazać dzieciom, jak fascynujący jest świat matematyki. Wierzymy, że każdy z nich zechce go poznać, bez względu na dotychczasowe oceny w szkole czy stresujące doświadczenia z przeszłości. Właściwy sposób przekazywania wiedzy może sprawić, że nauka stanie się dla dzieci przygodą i zabawą, a nie przykrym obowiązkiem – dodaje Małgorzata Grymuza.

Szczegóły dotyczące konkursu „Puchacz Piotr” oraz regulamin dostępny jest na stronie: www.lubiematematyke.pl/konkurs.