Wewnętrzne działanie witaminy C, pochodzącej ze spożywanego przez nas jedzenia, zostaje rozdysponowywane przez cały organizm i niewiele jej zostaje dla skóry.  Stosowana zewnętrznie działa jak świetna odżywka dla skóry, zapewniając jej miękkość i właściwy poziom nawilżenia. Niezależne badania pokazują, że nakładanie witaminy C pomaga widocznie poprawić odnowę skóry, zmniejsza efekty zmęczenia, czyniąc ją bardziej gładką i lśniącą. Dodatkowo jest silnym antyoksydantem oraz hamuje rozwój wolnych rodników.  Światowy Dzień tej witaminy obchodziliśmy 4 kwietnia, dlatego z tej okazji poznajcie bliżej kosmetyki do The Body Shop z linii Vitamin C.

 

Vitamin C – Instant Glow Enhancer:

 

Oczyszczający żel do twarzy, który przywróci jej naturalny blask. Stosowany jako ostatni krok w codziennej pielęgnacji pozostawia skórę oczyszczoną i świeżą. Wzbogacony ekstraktem z jagód camu camu, cudownych owoców rosnących w głębi lasu deszczowego Amazonii, mających prawie 60% więcej witaminy C niż pomarańcze!

 

Vitamin C – 10 Day Glow Boosting Concentrate

 

Jeżeli twoja cera jest zniszczona przez słońce, narażona na szkodliwy wpływ spalin i dymu papierosowego, zafunduj sobie dziesięciodniową kurację skoncentrowaną pięcioprocentową witaminą C, która poprawi koloryt twojej skóry. Za pomocą jednego kliknięcia wymieszaj puder znajdujący się w zakrętce buteleczki, z serum. Nakładaj produkt na twarz rano i wieczorem przez dziesięć dni i odzyskaj swój naturalny, zdrowy kolor!

 

Vitamin C – Glow Revealing Liquid Peel

 

Wysokie tempo życia, zanieczyszczenia powietrza oraz przepracowanie pozbawiają skórę naturalnej elastyczności i świetlistości, przez co wyglądamy na zmęczone. Peeling z rozświetlającej linii z witaminą C od The Body Shop przywróci blask przemęczonej skórze.  Witamina ta, zawarta w wyciągu z jagód camu camu, jest naturalnym antyoksydantem – pomaga uchronić się przed zanieczyszczeniami, a także przywraca skórze sprężystość i elastyczność.  Wyjątkowość peelingu polega na tym, że jego formuła nie zawiera wody, enzymów oraz typowych cząstek ściernych, a działanie jest natychmiastowe.

 

Pozostałe produkty z tej linii: Roll –on pod oczy (Vitamin C Eye Reviver), krem na dzień (Vitamin C Glow Protect Lotion SPF 30 PA+++), mgiełka do twarzy (Vitamin C Energising Face Mist)  oraz serum (Vitamin C Skin Boost Instant Smoother).

 

Ceny:

 

Vitamin C Instant Glow Enhancer 59,90PLN

Vitamin C 10 Day Glow Boosting Concentrate 75,90PLN

Vitamin C Glow Revealing Liquid Peel  79,90PLN

Vitamin C Eye Reviver 59,90PLN

Vitamin C Glow Protect Lotion SPF 30 PA+++ 85,90PLN

Vitamin C Energising Face Mist 59,90PLN

Vitamin C Skin Boost Instant Smoother 85,90PLN