Spocone dziecko to szczęśliwe dziecko, ale…

Niekończące się szaleństwa na plaży, harcerskie wyzwania w lesie, treningi tenisa czy piłki nożnej – to duże wyzwania dla odzwyczajonego od wysiłku organizmu. Podczas uprawiania sportu, zwłaszcza podczas letnich upałów, dzieci wraz z potem pozbywają się cennych składników i szybko potrzebują nawodnienia. Aby pomóc im w zachowaniu równowagi elektrolitowej w organizmie, do bidonu wrzućmy im tabletki musujące o smaku pomarańczowym Plusssz Junior Elektrolity Complex, które zawierają 100% elektro complex – specjalnie dobrany dla dzieci zestaw i stężenie ważnych elektrolitów (sód, potas, magnez,), glukozę oraz kompleks 5 witamin. Suplement diety Plusssz Junior Elektrolity Complex dla dzieci powyżej 3 roku życia błyskawicznie gasi pragnienie podczas intensywnej aktywności i zapewnia organizmowi wszystkie niezbędne elektrolity. Tabletki mają podziałkę, dzięki czemu łatwo je przełamać i wrzucić do butelki czy bidonu. Spakujmy je małemu sportowcowi do torby czy plecaka na obóz i bądźmy pewni, że będzie cieszył się słoneczną pogodą.

Dieta, dieta i jeszcze raz dieta

Nie ma nic ważniejszego podczas uprawiania sportu niż odpowiednia dieta. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i małych czempionów. Bez względu na to, czy maluch spędzi wakacje w domu, u babci, czy wyjedzie na obóz sportowy, zadbajmy o to, aby jego menu wspomagało aktywności na świeżym powietrzu. Zachęcajmy dzieci do jedzenia produktów bogatych w składniki mineralne, np. płatków żytnich i kukurydzianych (sód), owoców suszonych, pomidorów, bananów (potas) czy pestek dyni, kakao i migdałów (magnez). Zapakujmy mu do bagażu zestaw zdrowych przekąsek i poinstruujmy babcię, że zamiast słodyczy lepsze dla jej podopiecznych będą owoce i bakalie. Do odważnych świat należy!

Higiena podczas wakacji

W okresie zwiększonej aktywności naszych dzieci podczas wakacji warto porozmawiać z nimi o tym, jak ważne jest częste mycie rąk. Zwłaszcza na obozie czy koloniach, w grupie rówieśniczej, zaaferowane atrakcjami maluchy łatwo zapominają o podstawowych sprawach, o które w domu dbają rodzice. Koniecznie poruszmy ten temat przed wyjazdem, ponieważ zachowanie higieny jest jednym z ważnych warunków zachowania dobrej kondycji podczas wakacji.

 

Plusssz Junior Elektrolity Complex to suplement diety w formie tabletek musujących do rozpuszczania z sokiem owocowym w proszku o smaku pomarańczowym, przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia i dorosłych. Zawiera specjalnie dobrany dla dzieci zestaw i stężenie elektrolitów: magnez, potas, sód oraz glukozę a także kompleks witaminowy: tiaminę, niacynę, witaminę B6, biotynę i witaminę B12 w ilościach zapewniających 100% dziennych Referencyjnych Wartości Spożycia. Witaminy B6 i B12 pomagają zmniejszyć uczucie zmęczenia i znużenia. Polecany w trakcie upałów, podróży, aktywności sportowej i wysiłku umysłowego. Gasi pragnienie i nawadnia organizm. Zaleca się podawać 4 tabletki dziennie – 1 tabletkę należy rozpuścić w 125 ml chłodnej wody.

 

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.

Cena ok. 13 zł.