Największą zaletą rozwiązań oferowanych przez Raumplus jest możliwość zamówienia mebla na wymiar. Oznacza to brak ograniczeń w aranżacji biura. Zabudowa szaf lub regałów zamontowana może zostać nawet w trudnych miejscach jak skosy, wnęki lub narożniki pomieszczeń. Systemy szaf Raumplus umożliwiają tworzenie różnych konfiguracji z kilku modeli drzwi oraz regałów. W biurach liczy się efektywne wykorzystanie każdego centymetra przestrzeni oraz ergonomiczność. Dlatego najlepiej sprawdzają się drzwi przesuwne wyposażone w system jezdny dolny lub górny.  Mieszany system jezdny montowany jest w wielkoformatowych pozbawionych szprosów skrzydłach o maksymalnej wysokości 320 cm.

– Do przestrzeni biurowej polecamy regały Legno i Ecoline wykonane z solidnych płyt i wykańczane nowej generacji laminatami, które są odporne na zarysowania i uszkodzenia. Jako wypełnienie skrzydła najlepiej sprawdza się szkło barwione w jasnym kolorze, które optyczne powiększa przestrzeń, nie zabiera światła i jest łatwe w utrzymaniu. Niekiedy jako wypełnienie stosuje się połączenia kilku kolorów szkła lub różnych faktur materiałów. Szybkie odnalezienie dokumentów ułatwiają też transparentne wstawki na wysokości jednej lub kilku półek – mówi Aneta Świderska, projektantka w firmie Raumplus.

W szafie Raumplus jako wypełnienie skrzydła zastosować można również tkaniny znanej marki Kvadrat. Duński producent słynie z najwyższej jakości tkanin obiciowych. Projektują je czołowi światowi designerzy m.in. Alfredo Häberli, Patricia Urquiola, Ronan i Erwan Bouroullec. Rozpięty na aluminiowej ramie drzwi Raumplus materiał zachwyca przestrzenną fakturą. Dzięki wytłaczanemu wzorowi jego kolor zmienia się w zależności od kąta patrzenia i rodzaju oświetlenia. To eleganckie wykończenie ociepla wnętrze i ożywia jego aranżację.

Innym elementem wyposażenia biura są regały. Raumplus proponuje odpowiednio skonfigurowane modele Legno i Ecoline. Wyposażone mogą zostać w różnej wielkości półki, szafki na urządzenia biurowe, szuflady na akcesoria oraz specjalne szuflady do zawieszania plików. Meble może również łączyć kilka funkcji i zostać wyposażony w cześć do przechowaniu odzieży. Oszczędzającym przestrzeń rozwiązaniem jest ruchowy regał Rima. Zamontowany na torze górnym i dolnym element jest stabilny i pomino znacznego obciążenia porusza się lekko. Maksymalny wymiar ruchomego elementu wynosi 120 x 270 cm.

Systemy obejrzeć i zamówić można w nowym showroomie Raumplus w Warszawie przy ul. Burakowskiej 5/7. www.raumplus.pl