Festiwal Promised Land rozpoczął się w sobotę (2 września), za sprawą Open Day — dnia otwartego, który licznie odwiedzili entuzjaści gier, filmów oraz sztuki cyfrowej i tradycyjnej. Z kolei główna część Festiwalu przypadła na 3-6 września br., podczas której uczestnicy mieli okazję doskonalić swoje umiejętności pod okiem znanych na całym świecie profesjonalistów branży kreatywnej. Nie zabrakło także prelekcji prowadzonych przez znanych twórców i artystów. Warto podkreślić, że w tegorocznym gronie prelegentów Festiwalu znalazło się przeszło 50 specjalistów – zarówno w dziedzinie grafiki 2D i 3D, jak i animacji, efektów wizualnych oraz produkcji.

O oprawę kulinarną wydarzenia zadbała marka Deli Catering, która do skomponowania menu wykorzystała elementy nawiązujące do popularnych gier komputerowych z zakresu fantasy oraz anime. Wśród dań znalazł się między innymi bekon karmelizowany w miodzie z solą himalajską i sosem Jack Daniels, rillette z białej fasoli i szalotek z suszonymi pomidorami na plackach z kaszy gryczanej oraz tatar z pieczonego bakłażana i cieciorki z zieloną kolendrą i kiełkami.

Na koniec warto dodać, iż organizatorem imprezy była firma CD Project RED, producent bijącej rekordy popularności gry „Wiedźmin”, zaś współorganizatorem Instytucja EC1 Miasto Kultury (a dokładnie jej wydział, mający utworzyć Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnych).