Kultowe postaci polskiego hip-hopu wciąż prężnie działają na muzycznej scenie.  Nie zwalniając tempa inspirują młodszych kolegów po fachu pokazując definicję dobrego flow. Vienio i Kosi to bez wątpienia raperzy,  którzy w tej kwestii mają wiele do powiedzenia. Nie przypadkiem wraz z Magierą z ekipy White House stoją za koncepcją muzycznej aktywacji #ULICZNELEGENDY. Wspólnie z marką PUMA oddają cześć historii polskiej kultury hip-hopowej przemawiając głosem ulicy poprzednich dekad.

Jeśli mowa o PUMIE warto na chwilę opuścić rodzime podwórko i przenieść się prosto na Bronx – oczywiście mając na nogach kultowe Suede. To model, który przez 50 lat swojego istnienia wiele już wytańczył, a jeszcze więcej widział. O elementach kultury hip-hopu mógłby powiedzieć naprawdę sporo. Zamszowa cholewka, gumowa, dająca doskonałą przyczepność, podeszwa oraz wyraziste kolory sprawiły, że pozornie zwykły but zyskał miano idealnych sneakersów. Noszony przez graficiarzy, muzyków i b-boyów. W tanecznym stylu opanował ulice wielu miast od Nowego Jorku, przez Seul, Paryż czy Berlin docierając top-rockiem (mowa ciała, dynamiczny wstęp do każdego wyjścia na parkiet w breakdance) w najdalsze zakątki b-boyowych podwórek.

Pół wieku istnienia to bez wątpienia wystarczający powód do celebracji w prawdziwie legendarnym stylu.

ULICZNE LEGENDY to tytuł wspólnego kawałka Vienia i Kosiego, którzy wracają do czasów pierwszych bitów. Przez pryzmat własnych doświadczeń artyści kondensują historię polskiego rapu w jednym kawałku. Pełen znaczeń i alegorycznych interpretacji utwór, prowadzi słuchacza przez ważne momenty w historii kultury ulicznej. Nie ma wątpliwości, że starsi słuchacze będą mieli okazję powspominać, za to nowicjusze dostaną porządną dawkę historii hip -hopu.

W ramach wspólnego projektu muzycznego powstała także sesja zdjęciowa z udziałem Vienia i Kosiego. Przywołując wspomnienie rapowych miejscówek, artyści wracają na warszawską ulicę, gdzie wszystko się zaczęło.

 

 

Więcej szczegółów już wkrótce!

 

 

Utwór: ULICZNE LEGENDY

Tekst i wykonanie: Vienio, Kosi

Muzyka i produkcja: Magiera (White House)

Miks i mastering: Michał Eprom Baj

Skrecze: DJ Falcon1

Wytwórnia: high&

 

Świętuj z PUMA i obserwuj markę na Facebooku, Twitterze, Instagramie (@PUMASportstyle) i Snapchacie. Użyj hashtagu #UliczneLegendy i #ForAllTime by być częścią społeczności Suede.

 

#ULICZNELEGENDY

#FORALLTIME