Siła benzydaminy 

Dzięki zawartości substancji czynnej – benzydaminy, produkty Tantum Verde wykazują właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, antyseptyczne, miejscowo znieczulające. Tak szerokie spektrum działania to atut wśród substancji używanych do produkcji leków na ból gardła. Co ważne, leki Tantum Verde są dobrze tolerowane i szybko się wchłaniają. Przy miejscowej aplikacji preparatu przenikanie substancji czynnej do krwioobiegu ograniczone jest do minimum, co chroni przed ogólnoustrojowym wpływem leku.

Tantum Verde to ekspert od  bólu gardła i jamy ustnej (leczy zapalenie dziąseł, afty, pleśniawki, bolesne ząbkowanie)! Indywidualnie dobrana forma oraz ta sama substancja czynna występująca w różnych postaciach i dawkach to sukces i tajemnica leków Angelini Pharma. Dzięki temu można się leczyć z tą samą skutecznością, a jednak na różne sposoby. W trosce o indywidualne preferencje pacjentów oraz uwzględniając ich wiek marka Tantum Verde zadbała o to, aby każdy mógł znaleźć swoją metodę na ból gardła i problemy jamy ustnej.

Dla każdego coś odpowiedniego

  1. Małe dzieci – Tantum Verde 1,5mg/ml, spray 30 ml

Aerozol może być stosowany już u najmłodszych dzieci (poniżej 6 roku życia). Sprawdza się  doskonale u maluchów, które nie opanowały jeszcze umiejętności ssania pastylki (1 dawka leku na 4kg masy ciała). Pomaga nie tylko przy stanach zapalnych gardła, ale także przy aftach, pleśniawkach czy bolesnym ząbkowaniu. Opatentowany, wysokiej jakości aplikator zapewnia szybkie i bezpieczne podanie leku do miejsca zmienionego zapalnie.

  1. Osoby aktywne – Tantum Verde Forte 3 mg/ml, Spray 15 ml

Preparat o podwójnej dawce leku dla osób, które nie mają czasu na chorobę. Szybka i wygodna aplikacja zapewnia natychmiastową walkę z bólem, a niewielkie poręczne opakowanie sprawia, że zawsze można je mieć w kieszeni, torbie czy plecaku. Ta forma leku jest przeznaczona wyłącznie dla osób dorosłych.

 

 

  1. Produkt dla całej rodziny – Tantum Verde pastylki 3mg

Pastylki do ssania są smacznym rozwiązaniem na ból gardła. Mogą stosować go zarówno dorośli,  jak i dzieci powyżej 6. roku życia. Osoby preferujące tę formę leczenia, mają do wyboru cztery różne smaki: miętowy, cytrynowy, miodowo-pomarańczowy, eukaliptusowy. Pastylki niczym dropsy, pakowane są w oddzielne papierki, dlatego jednym opakowaniem może leczyć się cała rodzina.   Optymalna dawka na dobę to tylko 3 pastylki.

  1. Tradycjonaliści – Tantum Verde Roztwór do płukania jamy ustnej i gardła 1,5mg/ml, 240 ml

Dodatkowym rozwiązaniem, szczególnie polecanym dla osób, które w leczeniu preferują płukanie gardła – a zarazem uzupełnieniem szerokiego wachlarza marki Tantum Verde  jest roztwór do płukania jamy ustnej i gardła. Opakowanie wystarcza na 8 dni leczenia, przy stosowaniu 2-3 razy dziennie.