Zimą nasza cera i ciało stają się przesuszone z powodu zmiany temperatury na dworze, co nie wpływa korzystnie na stan naszej skóry. Dlatego warto pomyśleć o tym, by zadbać o jej nawilżenie oraz regenerację. Czynniki zewnętrzne, jak mróz, częsta zmiana temperatury, ale również stosowanie środków antybakteryjnych wpływają na jej przesuszenie bądź zbyt duże wydzielanie sebum, co może doprowadzić do powstawania trądziku lub uwidocznienia się naczynek krwionośnych. Z tego względu należy intensywnie nawilżać ciało i twarz po każdej kąpieli. Jednak nie wszystkie zabiegi możemy wykonać w domu, dlatego warto oddać się w ręce profesjonalistów. Zadbają oni o naszą skórę, dobierając odpowiednie zabiegi pod indywidualne potrzeby.

– Zabiegiem, który najbardziej polecam w tym okresie, jest zabieg Ultraformer Plus, który ujędrnia skórę oraz działa liftingująco-modelująco na twarz, szyję i ciało. Wykorzystuje metodę HIFU, czyli działanie bezpiecznych fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości, które stymulują skórę do regeneracji. W efekcie dochodzi do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny, przeciwdziałając przy tym procesom starzenia i zapobiegając wiotkości skóry. Po takim zabiegu nasze ciało będzie zregenerowane, a my będziemy cieszyć się promienną skórą mówi Beata Drzazga, właścicielka Drzazga Clinic.

HIFU to technologia nieinwazyjna, która nie wymaga specjalnego przygotowania ani konieczności przejścia okresu rekonwalescencji po zabiegu. Oparta jest na oryginalnej technologii TDT™ (Thermal Diffusion Treatment), która umożliwia uzyskanie różnych rodzajów energii cieplnej na skórze, powodując, że zabieg jest jeszcze bardziej efektywny i bezpieczny. Dzięki zastosowanym innowacjom technologicznym jest to bezkonkurencyjny zabieg liftingujący przywracający skórze sprężystość i jędrność.

Kolejnym zabiegiem, który polecam jest Deluxe Profacial – oczyszczanie wodorowe, który gwarantuje głębokie oczyszczenie skóry. Łączy 4 technologie: peeling wodny, lifting jonowy, multipolarną falę radiową oraz ultradźwięki. Działa złuszczająco, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, kojąco oraz uspokajająco. Jest polecany skórze trądzikowej. Po zabiegu skóra staje się wyraźnie oczyszczona, nawilżona i bardziej promienna. Dodatkowo drobne zmarszczki ulegają spłyceniu – dodaje Beata Drzazga.

Pamiętajmy, że zarówno cera, jak i ciało potrzebują odpowiedniego przygotowania do nadchodzących ciepłych miesięcy. Odpowiednia ilość wypitej wody oraz zabiegi dobrane do indywidualnych potrzeb naszej skóry przyniosą pozytywne efekty, a cera na pewno nam się za to odwdzięczy.