Polska akademia FC Barcelony rusza ze szkołą techniki dla młodzieży

FC Barcelona zapowiada nowe możliwości rozwoju dla młodych adeptów piłki nożnej. Oficjalna szkoła FCB w Polsce – Barça Academy Warszawa – startuje z Programem Developmentu, czyli Akademią Techniki Piłkarskiej. To szansa nie tylko dla piłkarzy zrzeszonych obecnie w Akademii, ale i dla osób spoza niej.

W czasie, gdy w Polsce na popularności zyskują treningi indywidualne, Barça Academy Warszawa zdecydowała się na poszerzenie oferty dla młodych zawodników poprzez zainicjowanie tzw. akademii techniki. Nie ma to być zwyczajny trening indywidualny, a zajęcia techniczne, podczas których adepci futbolu będą mogli nauczyć się podejmowania właściwych boiskowych decyzji w odpowiednim czasie. Wszystko z piłką przy nodze i – co nie tak częste w przypadku treningu indywidualnego – rywalem obok.

Dzięki tym zajęciom zawodnicy będą rozwijali się wielopłaszczyznowo. Zawierają one elementy kontroli nad piłką, finalizowania sytuacji czy prawidłowego podawania futbolówki – mówi Jonatan Angulo, dyrektor techniczny Barça Academy Warszawa. To również okazja dla zawodników spoza naszej akademii, by bez dołączania do klubu zapoznali się z samą ideą Barcelony i z wartościami, które przyświecają drużynie – ocenia  Angulo. 

Premierowy trening Akademii Techniki Piłkarskiej miał miejsce 10 listopada w dwóch warszawskich lokalizacjach – na Ursynowie i Białołęce. Przyciągnął ponad 200 osób.

Zapisy prowadzone są przez stronę internetową www.FCBEscola.pl. Są otwarte dla wszystkich dzieci w wieku 6-13 lat.