Z początkiem stycznia w Galerii Północnej pojawiły się ładowarki do aut elektrycznych. Urządzenia zlokalizowane są na parkingu galerii i obsługują zarówno auta marki Tesla, jak i inne samochody z silnikami elektrycznymi. Na razie korzystanie z ładowarek jest bezpłatne. Udogodnienia dla samochodów niskoemisyjnych są elementem szerszej strategii Galerii Północnej, zakładającej wykorzystanie w codziennej działalności obiektu nowych technologii sprzyjających środowisku.

Nowoczesne technologie w służbie ekologii są jednym z wyróżników Galerii Północnej. W obiekcie już na etapie budowy zastosowano szereg rozwiązań, które pomagają chronić zasoby naturalne i środowisko, co potwierdza precertyfikacja na poziomie LEED Gold. Część z nich, jak kosze do segregacji odpadów, dotykowe systemy sanitarne czy właśnie ładowarki do samochodów elektrycznych na co dzień służą naszym klientom – mówi Emilia Szkudlarek, dyrektor Marketingu Galerii Północnej. Naszą ambicją jest stać się miejscem przyjaznym środowisku, liderem technologicznym oraz wzorem do naśladowania dla innych obiektów handlowych. Dlatego w Galerii Północnej oprócz ładowarek wprowadziliśmy także specjalne miejsca parkingowe dla samochodów niskoemisyjnych, zlokalizowane w pobliżu wyjść z parkingów. Obecnie prowadzimy działania mające na celu edukację naszych gości w tym temacie.

Ładowarki do aut elektrycznych znajdują się na parkingu Galerii Północnej – na poziomie -1 w sektorze G-H-I 1 oraz na poziomie -2 w sektorze D-E-F 17-18. System ładowania aut elektrycznych obejmuje łącznie 4 urządzenia o mocy 22kW przeznaczone dla samochodów marki Tesla i aż 8 ładowarek Circontrol Wallbox o maksymalnej mocy 11 kW dla aut innych modeli, obsługiwane przez sieć Greenway Polska. Przy każdym stanowisku umieszczona została dokładna instrukcja ze wskazówkami dotyczącymi korzystania z ładowarek.

Usługa ładowania samochodów w Galerii Północnej do końca lutego jest bezpłatna. Aby skorzystać
ze stacji ładującej sieci Greenway Polska należy najpierw zarejestrować się na stronie http://greenwaypolska.pl/pl/pre-registration w celu otrzymania karty RFID, która służy do identyfikacji klienta oraz do uruchomienia i zatrzymania usługi ładowania pojazdu. Ładowarki Circontrol Wallbox wymagają także podłączenia własnego kabla typ 2 („Mennekes”).

Szczegółowe informacje dotyczące ładowarek do aut elektrycznych dostępnych w Galerii Północnej znajdują się na stronie www.galeriapolnocna.pl.