Organizacja TAVIP (Tennis Association of Vietnamese in Poland), która zrzesza pochodzących z Wietnamu i  żyjących na co dzień w Polsce miłośników tenisa, obchodzi w tym roku 15-lecie swojej działalności. Z tej okazji w Warszawie w dniach 25-26 maja 2019 odbędzie się turniej tenisowy Polish Open 2019. Rozgrywki będą mieć miejsce na terenie Silva Sport przy Puławskiej 531.

Organizatorzy zachęcają wszystkich miłośników gry na kortach do uczestnictwa w zawodach. W ostatni weekend maja w Silva Sport zostaną rozegrane zawody zarówno pojedyncze (singel), w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel), a także obu (mikst).

Bardzo wielu Wietnamczyków, którzy od lat mieszkają w Warszawie, tutaj mają rodziny i tu prowadzą biznesy, lubi grę w tenisa. Ci, którym czas na to pozwala, spotykają się, żeby trenować nawet 3-4 razy w tygodniu. – mówi Quang Vinh Tran, prezes TAVIP i właściciel dwóch stołecznych restauracji (Tran Tran oraz Meet & Eat Galeria Mokotów), specjalizujących się w tradycyjnej kuchni wietnamskiej. Dodaje też, że podobne turnieje dla społeczności wietnamskich rozgrywają się również w Czechach, Niemczech, Rosji, Austrii, Słowacji, na Węgrzech i Ukrainie.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła Ambasada Wietnamu w Polsce. Przedstawiciele ambasady będą gościć na wydarzeniu. Poczęstunek dla uczestników i widzów turnieju zapewni restauracja Tran Tran (Wilcza 20, Warszawa). Początek turnieju będzie mieć miejsce w sobotę o godzinie 10:00