Wszystkim tym, którzy kochają dobry design do gustu przypadnie nowy trend w zakresie aranżacji wnętrz zakładający łączenie białego i czarnego marmuru. Karraryjski biały kamień oraz czarna Marquina to obecnie najmodniejsze motywy w stylowych i eleganckich przestrzeniach. W ofercie Technistone znajdują się konglomeraty kwarcytowe, które idealnie odzwierciedlają autentyczne piękno tych znanych marmurów, a przy tym przewyższają je pod względem właściwości technicznych i użytkowych. Miłośnikom tej konwencji spodobają się materiały linii Noble, a także produkty Crystal Calacatta Amnis i Crystal Calacatta Silva, pochodzące z najnowszej kolekcji Technistone – Serenity.

Carrara, Calacatta i Marquina – piękne i eleganckie

Marmur kararyjski wyróżnia się białym tłem, na którym przenikają się delikatne szare lub czarne żyłki. Marquina natomiast posiada głęboko czarną powierzchnię, po której snują się białe użylenia. Oba kamienie uważane są za jedne z najszlachetniejszych odmian marmurów oraz coraz częściej znajdują zastosowanie we współczesnych projektach wnętrz, wprowadzając do nich ponadczasową elegancję oraz klasę. Nie ulega jednak wątpliwości, że naturalne kamienie to dobra luksusowe, na które mogą pozwolić sobie nieliczni. Alternatywą dla osób, które pragną podążać za trendami w świecie urządzania wnętrz, a także cenią sobie materiały najwyższej jakości w rozsądnej cenie, są konglomeraty kwarcytowe Technistone. W trend łączenia białych i czarnych powierzchni idealnie wpiszą się produkty linii Noble, takie jak: Noble Carrara, Noble Areti Bianco, Noble Lusso Champagne oraz Noble Supreme White powstałe z fascynacji marmurem Carrara, ale także linii Serenity: Crystal Calacatta Amnis i Crystal Calacatta Silva, które przywodzą na myśl włoski kamień Calacatta. Dwie ostatnie propozycje również utrzymane są w odcieniach bieli, jednak posiadają znacznie bardziej dynamiczny rysunek. Konglomerat kwarcytowy Crystal Calacatta Amnis posiada użylenia utrzymane szarym wybarwieniu, natomiast Crystal Calacatta Silva posiada wzór w brązowym odcieniu. Odpowiednikiem marmuru Marquina jest z kolei materiał Noble Silver Notte, który zachwyca głębią koloru oraz wyjątkowym rysunkiem.

Biały i czarny marmur – duet doskonały!

Łączenie białego i czarnego marmuru to kwintesencja współczesnego designu. Takie zestawienie potęguje wrażenie wytworności stylizacji, zamieniając ją w przestrzeń idealnie wpisującą się w najważniejsze światowe trendy. Rozwiązanie to sprawdzi się zarówno w kuchni i łazience, jak i salonie. Od tego jakim metrażem się dysponuje oraz do jakiego efektu wizualnego się dąży, warto uzależnić zastosowanie elementów w białym i czarnym kolorze. Dzięki zachowaniu odpowiednich proporcji można nie tylko stworzyć niepowtarzalną aranżację, ale także modelować rozmiar i wygląd pomieszczenia – jasne powierzchnie optycznie powiększą przestrzeń, ale to właśnie te ciemne nadadzą jej wyrafinowanego charakteru. Płyty z konglomeratów kwarcytowych Technistone mają wszechstronne zastosowanie, co umożliwia tworzenie wielu unikalnych projektów z nimi w roli głównej. Ciekawym rozwiązaniem kierowanym do kuchni jest wykonanie blatów z materiału przywodzącego na myśl marmur w białym wybarwieniu, natomiast fartuchów kuchennych – czarnym. W łazience można postawić na jasną okładzinę ścienną i podłogową oraz zbalansować ją czarnymi wstawkami na jednej ze ścian, ciemnym blatem oraz taką samą umywalką – materiał Technistone jest łatwy w obróbce, więc bez problemu można z niego wykonać także tego typu elementy wyposażenia. W salonie atrakcyjny efekt wizualny uzyska się wykańczając podłogę białymi płytami oraz równoważąc ją ciemną okładziną kominkową czy blatami stołowymi.

Zestawiając konglomeraty kwarcytowe Technistone imitujące marmur Carrara czy Calacatta  z kamieniem Marquina, można stworzyć wnętrze, które stanowi prawdziwy hit aranżacyjny zarówno tego sezonu, jak i wielu kolejnych. Bo przecież marmur nigdy nie wychodzi z mody.