Stosunkowo niski koszt

Przy ofertach operatorów komórkowych dostępnych na rynku, korzystanie z karty SIM zamiast WiFi jest zdecydowanie tańszą opcją. Mamy pełną kontrolę nad kwotą, którą przeznaczamy na ten cel, wykupując abonament lub doładowując konto kartami prepaid.

Niskie ryzyko awaryjności

W przypadku dostępu poprzez WiFi może zdarzyć się sytuacja, gdzie sieć zostanie odłączona od systemu lub nastąpi jej chwilowa awaria. Sieci komórkowe są pod tym względem bardziej niezawodne, przez co pewniejsze. Ostatnie czego chcemy to awaria połączenia, gdy w naszym domu pojawi się intruz.

Łatwość kontroli

System alarmowy korzystający z karty SIM możemy bez problemu kontrolować używając telefonu komórkowego, za pomocą wiadomości tekstowych SMS. Większość z nas prawie zawsze ma przy sobie telefon, natomiast dostęp do Internetu czasem bywa problematyczny. Używając karty SIM masz pewność, że zawsze i wszędzie będziesz mieć dostęp do Twojego systemu alarmowego.

Szeroki wybór systemów alarmowych

Chuango ma w ofercie różnorodne systemy alarmowe, zarówno obsługujące WiFi jak i GPRS. Niektóre z możliwości to:
– Chuango H4 – system alarmowy WiFi/GPRS – świetna opcja, jeśli nie jesteśmy pewni, którą metodę łączności wolimy. Urządzenie możemy obsługiwać zarówno poprzez WiFi i aplikację na smartfona, jak i komendy SMS.
– B11 – System alarmowy z obsługą dwóch sieci – System obsługujący karty SIM, ale można podłączyć do niego również linię telefoniczną, co pozwala zapewnić podwójne bezpieczeństwo Twojego domu i najbliższych.
– G3 – System alarmowy GSM/SMS – prosty w montażu i obsłudze system. Wystarczą komendy SMS lub obsługa za pomocą aplikacji mobilnej
– G5 – Dotykowy system alarmowy – kolejny system obsługujący karty SIM. Intuicyjna obsługa dzięki panelowi dotykowemu
– O2 – Dotykowy system monitorujący z funkcją telefonu GSM – tutaj również wystarczy karta SIM, a system po wykryciu intruza wyśle wiadomość SMS lub wykona połączenie telefoniczne na wskazany wcześniej numer.