Ulubione śniadanie – prezent na dobry dzień

Wszystkie dzieci lubią to, co smaczne. To po prostu leży w ich naturze. W Dniu Dziecka koniecznie o tym pamiętajmy i zróbmy najmłodszym smakowity prezent – pierwszy w tym wyjątkowym dniu. Niech nasza pociecha wybierze, na jakie śniadanie ma dziś ochotę – najlepiej, aby było z naturalnych, wartościowych składników, żeby dziecko zyskało energię na cały, pełen atrakcji dzień. Naleśniki z owocami, wesołe, kolorowe kanapki, a może miseczka ulubionych Mlekołaków od Lubelli? Wybór należy do malucha! Przy okazji, opowiedzmy najmłodszym, jakie były nasze ulubione przysmaki i co mama przygotowywała nam np. z okazji tego wyjątkowego dnia.

 

Zwykłe przedmioty – niezwykła zabawa

Piękne lalki z zestawami akcesoriów, skomplikowane klocki, z których można wyczarować niemal wszystko, kolorowe pluszaki i grające gadżety – w sklepach czeka na dzieci nieograniczony wybór zabawek. Do tego dochodzą setki kanałów w telewizji oraz gry komputerowe i video. Te ostatnie wg badanych mam są jedną z największych dziecięcych atrakcji. W ten sposób lubi spędzać czas aż 30% najmłodszych i jest to – zaraz po jeździe na rowerze (36%) – ulubiona forma aktywności wśród dzieci.* Tak szeroki wybór dostępnych atrakcji powoduje, że nasze pociechy na pewno zaskoczy fakt, iż rodzice potrafili znakomicie bawić się przy użyciu codziennych, zwykłych przedmiotów. Ponieważ jednak naturalną cechą każdego dziecka jest kreatywność i nieograniczona wyobraźnia na pewno chętnie poznają ich niezwykłe zastosowania. Kto wie, może nawet wspólnie wymyślimy nowe!

Pokażmy zatem dzieciom, że wystarczy kawałek gumy lub kredy oraz odrobina wyobraźni, by spędzić niesamowity, pełen przygód dzień. Na pewno chętnie jeszcze raz poczujemy radość, jaką niosą ze sobą nasze ulubione zabawy – np. w chowanego, berka czy ciuciubabkę, które dla większości badanych mam były ulubioną formą spędzania czasu w dzieciństwie (zadeklarowało tak 63%). Będą one teraz jeszcze bardziej radosne, bo przeżywać będziemy je wspólnie z ukochanym maluchem. Z uśmiechem na pewno także przypomnimy sobie zasady innych dwóch najbardziej popularnych gier z naszego dzieciństwa – gra w gumę (lubiło w nią grać 47% badanych mam) i w klasy (21%).* Jak widać, w naturze mam, gdy były dziećmi, najbardziej leżały aktywne zajęcia w gronie rówieśników na podwórku. Ponieważ potrzeba ruchu jest naturalną cechą każdego dziecka, nasze pociechy na pewno chętnie włączą się do nowych, nieznanych zabaw.

Pamiętajmy, że cały dzień aktywności i odkrywania nowych zabaw na pewno zwiększy apetyt. Dlatego, żeby w pełni cieszyć się powrotem do dzieciństwa, i aby nasza pociecha mogła z radością poznawać ulubione gry rodziców nie zapomnijmy zadbać o odpowiednią dawkę energii. Doskonała będzie wartościowa przekąska, po którą łatwo sięgnąć. Najlepiej coś prostego – np. zabrana ze sobą paczka ulubionych Mlekołaków albo przygotowany na ich bazie drobny przysmak.

Nie przejmujmy się także, jeśli pogoda nie dopisze. Weźmy do ręki kartki i długopis i nauczmy dzieci grać razem w statki, kółko i krzyżyk czy państwa-miasta. Możemy też odkurzyć ulubione gry planszowe. Dzieci z pewnością chętnie się ich nauczą, ponieważ ta forma zabawy jest coraz bardziej popularna (wg mam lubi je 16% najmłodszych).

Wszystkie dzieciaki lubią pyszne niespodzianki – naturalnie!

 

Po licznych aktywnościach przychodzi czas na odpoczynek. Pamiętając, że to bardzo wyjątkowy Dzień Dziecka, zaproponujmy tym razem – zamiast najnowszej kreskówki w telewizji – bajki lub filmy, które nas cieszyły najbardziej, gdy byliśmy mali. Dla dzieci będzie to zupełnie nowa, zaskakująca atrakcja, a my z uśmiechem przypomnimy sobie perypetie ulubionych bohaterów z dzieciństwa.

 

Wspólne oglądanie filmów i bajek, doskonale umili pyszna niespodzianka, bez której nie może obyć się żadne, dziecięce święto, np. ciasteczkowy shake na bazie pysznych płatków od Lubelli – Mlekołaki Choco Piegołaki. Dzieci będą zachwycone, a wspólne rozkoszowanie się przysmakiem pozwoli nam ponownie się przekonać, że w naturze dzieci od zawsze jest pałaszowanie smakowitych pyszności, i że z tej dziecięcej cechy nigdy się nie wyrasta.