Drewno uchodzi za materiał podłogowy najwyższej klasy, dlatego podłogi drewniane były, są i jak wskazują najnowsze trendy – będą modne jeszcze długo. Zmiany można zaobserwować jedynie w popularności poszczególnych gatunków drewna, a także sposobie układania desek. Do wnętrz wkraczają dębowe podłogi w swojej naturalnej odsłonie układane nie prostopadle w kierunku padania światła zewnętrznego, a w zupełnie nowe wzory, kreujące w pomieszczeniach atrakcyjne efekty wizualne.

Naturalne piękno dębu – wielki trend 2018/2019

Po latach świetności produktów egzotycznego pochodzenia, obecnie znów skłaniamy się ku odmianom krajowym. Na popularności zyskują szczególnie podłogi dębowe z bogatym usłojeniem, sękami oraz pęknięciami – czyli w swojej jak najbardziej naturalnej odsłonie. Taka podłoga wprowadza do wnętrza wiele ciepła i przytulności, a zarazem klasy i elegancji. W ofercie Kaczkan dostępne są produkty w klasach drewna Rustical Premium i Country, które idealnie wpisują się w te założenia. Deski klasy Rustical Premium cechują się delikatnym rysunkiem, na który składa się dowolny układ słojów, niewielkie sęki, bardzo małe pęknięcia i lekkie przebarwienia pozbawione bieli, z kolei Country posiadają dowolny układ słojów, liczne duże sęki, pęknięcia oraz przebarwienia o wyrazistym charakterze. Wyjątkową jakość i trwałość drewnianych podłóg Kaczkan zapewnia jeden gatunek – dąb szypułkowy, który występuje głównie na terenie czystych, warmińsko-mazurskich lasów, w których wzrasta powoli, nabierając szlachetności. Drewno do produkcjipodłóg Kaczkan pozyskiwane jest zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi, a wszystkie oferowane produkty posiadają certyfikat FSC oraz pełną dokumentację zgodną z wymogami UE. Deski w klasach drewna Rustical Premium i Country dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, obejmującej transparentne i barwiące lakiery UV oraz oleje naturalne.

Nowe sposoby układania desek

Oprócz wielkiego powrotu do krajowych odmian drewna, wśród trendów 2018/2019 w zakresie wykańczania podłóg można zaobserwować sposób układania desek. Do łask wraca przede wszystkim jodełka, lecz w zupełnie nowym wydaniu. W ofercie Kaczkan znajdują się deski przycięte pod kątem 22,5o lub 45o tworzące na podłodze wzory jodełki francuskiej i węgierskiej, które wprowadzają do wnętrz ponadczasowy szyk, a zarazem nowoczesny styl. Ciekawym trendem jest także stosowanie szerszych i dłuższych desek. Dzięki mniejszej ilości linii łączących na większych powierzchniach można lepiej zaprezentować naturalny charakter drewna dębowego. Kolejnym wielkim trendem 2018/2019 jest wykańczanie podłogi deskami o różnej szerokości. Rozwiązanie to dedykowane jest szczególnie osobom odważnym oraz poszukującym awangardowych rozwiązań w zakresie urządzania wnętrz. Podłogi drewniane, które w dobrze rozplanowany sposób łączą różne szerokości desek, mogą tworzyć bardzo ciekawe i zróżnicowane wzory, nadające przestrzeni niebanalnego charakteru. Aby optycznie powiększyć pomieszczenie, a także nadać mu wyszukanego i luksusowego wyrazu, warto zdecydować się natomiast na ułożenie desek po skosie. To kolejna propozycja będąca bardzo na czasie.

 

Kaczkan daje klientom szansę na tworzenie podłóg idealnie wpisujących się w najnowsze trendy, ponieważ posiada w asortymencie deski o zróżnicowanych szerokościach i długościach – odpowiednio w przedziale 70 mm do 190 mm oraz 250 mm do 2000 mm. Kierując się trendami, warto rozważyć także wybór desek szczotkowanych lub z efektem piły, które pięknie ukazują naturalną formę i strukturę drewna oraz fazowane dwu lub czterostronnie – usunięcie materiału na krawędziach desek optycznie oddziela je od siebie, a także sprawia, że wydają się one smuklejsze. W ofercie Kaczkan znajdują się produkty w takich wykończeniach.

Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl