Podłogi drewniane cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno, jeśli chodzi o wykańczanie wnętrz mieszkalnych, jak i obiektów użyteczności publicznej. Z jednej strony wprowadzają do aranżacji klimatyczne ciepło i ponadczasowy urok, a z drugiej wiele szlachetności. Na którą podłogę drewnianą jednak postawić – litą czy warstwową? Podjęcie decyzji wcale nie jest takie proste, ponieważ oba rozwiązania posiadają wiele zalet zarówno pod względem wizualnym, jak i użytkowym.

Podłoga lita vs podłoga warstwowa

Deski lite produkowane są w całości z jednego kawałka drewna. Z tego powodu uchodzą za najbardziej tradycyjne i szlachetne rozwiązanie w zakresie wykańczania podłóg. Odznaczają się one wysokim stopniem twardości, przez co świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach narażonych na intensywną eksploatację, czyli takich jak: salony, pokoje dziecięce czy przestrzenie publiczne. Deski lite możemy stosować także w kuchniach i łazienkach, jednak powinniśmy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie drewna przed wilgocią. W ofercie DLH znajdują się deski lite wytwarzane zarówno z gatunków rodzimych, jak i egzotycznych. Podłogę tego typu można  cyklinować 3-4 razy w ciągu życia parkietu, co przy założeniu, że czynność tą wykonujemy co 10-15 lat, oznacza, że jest ona długowieczna. Drugim rozwiązaniem w zakresie wykańczania posadzek naturalnym drewnem są podłogi warstwowe. W asortymencie DLH możemy znaleźć deski zarówno o budowie dwuwarstwowej, jak i trójwarstwowej. Wierzchnią warstwę takich produktów wytwarza się z docelowego, szlachetnego gatunku drewna, natomiast spodnie z innych mniej szlachetnych odmian lub materiałów drewnopochodnych. Jest to świetnie rozwiązanie pod względem ekologii – tym sposobem oszczędzamy bardzo cenny i coraz trudniejszy do zdobycia surowiec, jakim jest dąb oraz pod względem jakości i wytrzymałości desek. Podłogi warstwowe można kilkukrotnie cyklinować, co stanowi ich kolejny atut. Parkiety warstwowe doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu naszego domu czy też mieszkania, wnosząc do niego nowoczesny akcent.

 

Piękno i jakość idą w parze

Podłogi lite oraz warstwowe oferowane przez DLH dostępne są w rozmaitych wykończeniach. Najpopularniejszymi środkami przeznaczonymi  do pokrywania podłóg są lakiery oraz oleje. Deski wykończone lakierem dedykowane są osobom, które cenią łatwość konserwacji oraz możliwość renowacji desek nawet po wielu latach użytkowania. Podłóg lakierowanych nie możemy jednak poddać miejscowej renowacji. Dzięki utwardzeniu lakieru kilka razy promieniami UV, powierzchnia deski staje się twardsza i odporniejsza na codzienną eksploatację. Parkiety lakierowane efektownie odbijają światło, rozjaśniając tym samym wnętrze. Podłogi olejowane z kolei wymagają konserwacji specjalnymi preparatami i regularnej renowacji, polegającej na uzupełnianiu wypłukiwanej warstwy oleju. Możemy jednak poddawać je miejscowej renowacji, dzięki czemu parkiet tego typu doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach narażonych na zarysowania oraz usterki mechaniczne. Olejowanie zapewnia najbardziej naturalne wykończenie podłogi, pięknie podkreślające usłojenie oraz kolorystykę desek. DLH oferuje podłogi lite i warstwowe w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu możemy dobrać parkiet do każdej przestrzeni oraz ułożyć go według wielu wzorów.

 

W asortymencie DLH możemy znaleźć kilka kolekcji podłóg litych i warstwowych. Zwolennikom desek produkowanych z jednego kawałka drewna spodobają się produkty z kolekcji Palace, cechującej się pałacowym szykiem, Exotic, w skład której wchodzą deski lite z takich gatunków drewna, jak: mebaru, teak i akacja, Bamboo produkowane z drewna bambusowego oraz deski wytwarzane z drewna dębowego. Amatorom nowoczesnych rozwiązań przypadną do gustu podłogi o budowie warstwowej pochodzące z kolekcji Deco Line, dostępne w wielu ciekawych kolorach, Antique o rustykalnej duszy oraz Bamboo o nieco egzotycznym wyrazie.

 

Podłogi lite i warstwowe od DLH odznaczają się zarówno pięknym wyglądem, jak i bardzo dobrymi właściwości użytkowymi. Są twarde, wytrzymałe, odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne,

możemy je stosować pod ogrzewanie podłogowe, a dzięki wykończeniu ich najwyższej jakości lakierem lub olejem, są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.

 

www.dlh.pl

 

O firmie:

DLH Global Sp. z o.o. to krajowy lider obrotu drewnem egzotycznym o zasięgu międzynarodowym. Firma jest jednym z największych dystrybutorów drewnianej i kompozytowej deski tarasowej i kantówki okiennej, a także drewnianych podłóg, elewacji, blatów oraz fornirów. W ofercie DLH Global Sp. z o.o. znajdują się także meble ogrodowe, drzwi, ogrodzenia gabionowe, grille Weber oraz płyty mineralno-akrylowe Acren®. Najwyższej jakości surowce, własna sieć sprzedaży, bogate zapasy magazynowe, a także pełen pasji zespół kompetentnych handlowców sprawiają, że produkty dostarczane przez DLH Global Sp. z o.o. spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów i są rozpoznawalne wśród największych potentatów rynkowych.