Na początku lutego, w Izmirze odbędzie się XIV edycja targów Agro Expo 2019. Jest to największa wystawa rolniczo-hodowlana w Turcji oraz jedne z czterech największych targów dla tego sektora w Europie. Udział w imprezie to idealna okazja do zaprezentowania swojego produktu na arenie międzynarodowej. Co roku wydarzenie przyciąga licznych ekspertów i czołowych liderów związanych z branżą. Targi Agro Expo dają także możliwość zapoznania się z innowacyjnymi technologiami, nowymi metodami oraz produktami usprawniającymi rozwój światowego przemysłu rolno-spożywczego. Udział w wydarzeniu pozwala nawiązać liczne kontakty z zagranicznymi firmami i przedsiębiorcami. Podczas wydarzenia prezentowane są również produkty i usługi oferowane przez producentów żywności oraz maszyn, urządzeń dla rolnictwa i ogrodnictwa, hodowców bydła czy też zwierząt domowych.

Podczas tegorocznej edycji jednym z wystawców będzie spółka z portfolio funduszu AgriTech Hub – Plantalux. Firma specjalizuje się w nowoczesnym i inteligentnym oświetleniu w technologii LED COB, a na targach zaprezentuje rozwiązania dla szklarni i farm wertykalnych. Zespół wystawi swoją ofertę na stoisku 1281 w hali A.

Zeszłoroczna edycja targów Agro Expo skupiła 875 wystawców i ponad 300 tysięcy odwiedzających z 60 krajów. Przewiduje się, że w tym roku na wydarzeniu pojawi się 350 tysięcy specjalistów oraz 950 firm z całego świata.

____________________________________________________________________________

AgriTech Hub to Fundusz Venture Capital inwestujący w nowoczesne rozwiązania w obszarze nowych technologii dla sektora rolno-spożywczego. Funduszem zarządza doświadczony zespół ekspertów, który dotychczas aktywnie działał przede wszystkim w  obszarze nowych technologii i ICT, m.in. w funduszu venture capital – KnowledgeHub, który dedykowany jest innowacyjnym rozwiązaniom ICT i skupia w swoim portfelu ponad 20 spółek.

Plantalux jest startupem utworzonym w 2016 roku w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej. Bazując na wiedzy i doświadczeniu z branży elektrotechnicznej i oświetleniowej, zespół tworzy innowacyjne systemy oświetleniowe wspomagania wzrostu roślin w kontrolowanych warunkach.