Zamiast się zamartwiać, wystarczy wybrać takie biuro podróży, które zwraca uwagę na bezpieczeństwo i jak najlepsze dopasowanie programu do wymagań i możliwości wszystkich dzieci, a w szczególności tych najmłodszych.

 

Ważne z kim: Kompetentna kadra

Zdrowie i bezpieczeństwo uczestników powinno być priorytetem dla biura podróży – Zapewniamy pełen nadzór wyszkolonych i kompetentnych opiekunów, niezbędne wyposażenie ratunkowe oraz szkolenia, aby zapewnić naszym obozowiczom bezpieczeństwo. Wychowawcy zachęcają uczestników do zdobywania nowych umiejętności i budowania zaufania przy zachowaniu należytego nadzoru niezbędnego dla ich bezpieczeństwa. Na naszych obozach pracują wyłącznie sprawdzone i wykwalifikowane osoby, od opiekunów przez kierowców, ratowników, animatorów i instruktorów. Opiekunami najczęściej są nauczyciele szkolni, wychowawcy świetlic lub pracownicy domów kultury. Wszyscy posiadają wymagane uprawnienia, które są weryfikowane również przez Kuratoria Oświaty podczas zgłaszania do nich imprez. To ludzie z pasją – najlepsi w tym co robią – tłumaczy Mirosław Sikorski z biura podróży Almatur.

 

Ważne, gdzie: Bezpieczne zakwaterowanie

 

Zakwaterowanie oraz i inne miejsca, w których będą spędzać czas uczestnicy obozu muszą spełniać wszystkie wymagania stawiane obiektom przeznaczonym do wypoczynku i rekreacji dzieci oraz młodzieży. Kontrolowane są one przez Straż Pożarną, Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, a pobyt w nich nadzorowany jest przez miejscowe Kuratorium Oświaty.

 

Ważne, czym: Transport bez niespodzianek

 

Uczestnicy obozów powinni być przewożeni wyłącznie autokarami z aktualnymi badaniami technicznymi prowadzonymi przez wykwalifikowanych i licencjonowanych kierowców, których priorytetem jest dowieźć dzieci bezpiecznie na miejsce. – Wszyscy nasi kierowcy zatrudnieni są w sprawdzonych i uznanych firmach transportowych. Trasy dojazdowe,

z których korzystamy są zoptymalizowane pod względem czasu przejazdu, ale także bierzemy pod uwagę zapewnienie dostępności wyjazdu z Państwa miejsca zamieszkania. Dlatego, chociaż przejazd nie zawsze odbywa się najkrótszą trasą, i możliwe są przesiadki, to wszystko przebiega sprawnie, pod nadzorem i przy pomocy opiekunów – mówi Mirosław Sikorski, prezes zarządu Almatur.

 

Ważne, jak: Zindywidualizowane podejście do potrzeb dziecka

 

Gwarancję zrealizowania indywidualnych potrzeb dziecka daje obowiązkowa,  wypełniana przez rodziców i przekazywana przed wyjazdem organizatorowi, Karta Kwalifikacyjna Uczestnika Wypoczynku. Zawiera ona  wszystkie istotne informacje, w tym zdrowotne, dotyczące potrzeb dziecka.

 

W przypadku, gdy dziecko wymaga specjalnej diety dobry organizator powinien zapewnić odpowiednie menu, np. wegetariańskie, bezglutenowe itp.    Fakt ten należy bezwzględnie zgłosić przed dokonaniem rezerwacji w celu potwierdzenia możliwości realizacji tych świadczeń, bo niestety wciąż nie wszystkie biura podróży są otwarte na indywidualne prośby rodziców.

 

Najważniejsze: Bezpieczeństwo najmłodszych

 

Niezwykle istotne jest bezpieczeństwo pobytu, ale też kameralne grupy. – Podczas kolonii Klub Urwisa, które zostały stworzone specjalnie dla najmłodszych, dzieci spędzają czas w kameralnych grupach 12-15 osobowych, które sprzyjają integracji. Uczestnicy znajdą się pod opieką wykwalifikowanych kreatywnych wychowawców z doświadczeniem w pracy z najmłodszymi dziećmi (wychowawcy rekrutowani są spośród nauczycieli nauczania początkowego). Dodatkowo rodzice w każdej chwili mogą uzyskać informację na temat tego co w danej chwili robi ich dziecko na kolonii. A to wszystko dla komfortu rodziców i poczucia bezpieczeństwa samych dzieci. Warto także podkreślić, że nasza działalność została wyróżniona  znakiem jakości KidZone, któremu patronował Rzecznik Praw Dziecka – dodaje M. Sikorski.