Premierowa seria wielkoformatowych gresów polskiej marki Opoczno powstała w ramach Grand Concept. Stanowi wyjątkowe połączenie niepowtarzalnych wzorów, luksusowej, polerowanej powierzchni oraz imponujących formatów. Zaprojektowana z dużym rozmachem seria trzynastu kolekcji z pewnością zaintryguje swoim wzornictwem nie tylko architektów, ale także inwestorów – zarówno indywidualnych, jak i realizujących obiekty publiczne. Najnowsze propozycje charakteryzuje ekscytujący design i świeża, wychodzącą poza schematy interpretacja klasycznych materiałów: kamienia naturalnego, betonu i stali.

Bogate wzornictwo pozwala nam przeżyć intrygującą podróż i doświadczyć silnych emocji, które towarzyszą nam wraz z odkrywaniem inspiracji ukrytych w każdej z trzynastu kolekcji. Od jasnych, które charakteryzuje delikatniejszy rysunek (Brave Onyx, Night Shade, Distance, Eternal), poprzez mocniejsze kamienie z bogatym użyleniem (Stonington, Marble Skin, Silver Point, Essential Graphite), aż po odważne, wyraziste wzory w zdecydowanych kolorach (Color Crush, Ironic, Desert Wind, Vulcanic Dust, Essential Grey).

Podstawą projektów graficznych wszystkich kolekcji z rysunkiem kamienia są skany autentycznych minerałów. To ekscytujące wzornictwo bazuje zarówno na klasycznym, dostojnym rysunku marmuru, jak i surowym, żywiołowym obliczu wysokogórskiej skały. To sprawia, że najnowsze kolekcje stanowią doskonałą propozycję nie tylko dla wielbicieli aranżacji w klasycznym stylu, ale również dla miłośników nowoczesnych, bardziej minimalistycznych projektów. Każda z kolekcji zapewni niepowtarzalny klimat wnętrzom mieszkalnym i przestrzeniom komercyjnym.

Po tym, jak Opoczno zaprezentowało najmocniejsze akcenty w serii Grand Concept, z flagową kolekcją Color Crush, zachwycającą melanżem żył, załamań i rozświetleń tworzących mocny rysunek, podkreślony wyjątkowym kolorem granatu, marka odkrywa przed nami kolejne fascynujące wzory. To Stonington, Marble Skin, Silver Point oraz Essential Graphite, zaczerpnięte z pełnych energii i różnorodności naturalnych kamieni.

Kolekcja Stonington odkrywa przed nami majestatyczne oblicze natury. W unikalny sposób łączy w sobie mocny charakter i niepowtarzalny urok kamienia naturalnego w odcieniu szarości. Mocny, wyrazisty rysunek tworzą zdecydowane, ciemne żyły w odcieniach grafitów i brązów, a wyjątkowej głębi dodaje polerowana powierzchnia. To płytki, które z pewnością będą grały główną rolę w rozmaitych aranżacjach, a minimalistycznym wnętrzom zapewnią ekskluzywny wygląd. Kolekcja Marble Skin stanowi powiew niewymuszonej elegancji w najlepszym wydaniu. Inspirowana ponadczasowym marmurem, prezentuje jego szlachetne i klasyczne oblicze. Kolorystyka płytek utrzymana jest w odcieniach głębokiej szarości w surowym, matowym wykończeniu. Całość została podkreślona brązowymi i czarnymi żyłami wykończonymi błyszczącym tuszem, co tworzy wysublimowany efekt. To kolekcja, która będzie stanowić doskonałą bazę aranżacji w różnych stylach. Kolekcja Silver Point udowadnia nam, że szarości, podobnie jak naturalne materiały, nigdy nie wychodzą z mody. Płytki zdobi niezwykle dyskretny wzór marmuru w odsłonie subtelnego srebra. Minimalistyczny efekt został podkreślony dzięki matowemu wykończeniu. Eleganckie i stylowe połączenie chłodnej szarości z rysunkiem marmuru stanowi doskonały punkt wyjścia do aranżacji utrzymanych w różnych stylach wnętrzarskich. Te oryginalne płytki zaspokoją gusta zarówno osób poszukujących nowoczesnych rozwiązań, jak i tych, którzy cenią ponadczasowe materiały. Szlachetny, a zarazem surowy charakter kamienia oddaje wzór płytek z kolekcji Essential Graphite. Motyw wysokogórskiej skały z wyraźnie odwzorowanymi spękaniami pokazuje naturę w swojej pięknej, choć chłodnej odsłonie. Polerowana powierzchnia podkreśla szykowny charakter płytek, a także nadaje im nieco tajemniczy wymiar. Płytki utrzymane są w ciemnym, grafitowym odcieniu, którego głębię przełamują białe żyły. Kolekcja świetnie sprawdzi się w nowoczesnych, minimalistycznych przestrzeniach.

13 nowych kolekcji (11 polerowanych i 2 matowe) występuje w trzech formatach płytek: 60×60 cm, 80×80 cm oraz 60×120 cm.

Orientacyjne ceny: 189,99 zł/mkw. (60×60 cm), 199,99 zł/mkw. (80×80 cm), 219,99 zł/mkw. (60×120 cm)

Więcej informacji na temat nowości znajduje się na stronie https://www.opoczno.eu/.