Odpowiednio dobrana okładzina kominkowa pomaga w kreowaniu i podkreślaniu magii domowego ogniska. Decydując się na wykonanie obudowy z kamienia możemy nadać naszej przestrzeni bardzo naturalnego i atrakcyjnego wyrazu. Ponadto, materiał tego typu posiada bardzo dobre parametry techniczne i użytkowe, więc możemy być pewni, że posłuży nam przez naprawdę wiele lat. Na jaki jednak kamień postawić? Naturalny a może udoskonalony technologicznie? Przyglądamy się bliżej walorom wizualnym oraz praktycznym obu rozwiązań i pomagamy podjąć tę trudną decyzję!

Jaki kamień wybrać?

Kamień świetnie prezentuje się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych stylizacjach wnętrz, nadając nawet najzwyklejszemu kominkowi niepowtarzalny wygląd. Na rynku kamieniarskim możemy wybierać spośród wielu kamieni naturalnych, z których możemy wykonać okładziny kominkowe. Wśród nich wyróżniamy: marmur, granit, wapień, trawertyn, piaskowiec i łupek. Choć kamienie te dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej i wzorniczej, nie posiadają tak dobrych właściwości jak mogłoby się wydawać. Marmur, wapień, trawertyn i piaskowiec są miękkie, przez co kruszą się oraz łatwo ulegają zarysowaniom i uszkodzeniom. Ponadto, ciężko jest utrzymać je w czystości ze względu na ich porowatą powierzchnię. Granit i łupek z kolei są bardzo ciężkie, co znacznie utrudnia ich obróbkę oraz dopasowanie do danej sytuacji projektowej. Warto wspomnieć również o tym, że naturalne kamienie są bardzo drogie, przez co nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup. Alternatywą dla nich może okazać się konglomerat kwarcytowy Technistone dostępny w bardzo konkurencyjnych cenach.

Kamień udoskonalony technologicznie oferowany przez firmę Technistone produkowany jest wyłącznie z naturalnych surowców – głównie piasków kwarcowych i granitowych oraz wysokojakościowych komponentów. Płyty wytwarza się według włoskiej technologii produkcyjnej Breton, która nadaje materiałowi wyjątkowy wygląd oraz świetne parametry techniczne i użytkowe. Kamień utwardzany dostępny jest w wielu wariantach zarówno jeśli chodzi o kolorystykę, jak i rysunek materiału, co umożliwia idealne dopasowanie powierzchni do każdego projektu wnętrza. Konglomerat kwarcytowy Technistone ma doskonałe właściwości cieplne, jest bardzo wytrzymały, znacznie lżejszy niż jego naturalne odpowiedniki oraz nie jest podatny za zaplamienia i zarysowania, co czyni go unikatem na rynku kamieniarskim. Dzięki tym aspektom, kamień utwardzany okazuje się być najlepszym wyborem do wykonania okładziny kominkowej – mówi Krzysztof Piotrowski, Specjalista ds. produktu w firmie Technistone.

Inspiracje gorące niczym ogień!

W asortymencie firmy Technistone każdy może znaleźć powierzchnię idealną do swoich potrzeb oraz stylistyki danego wnętrza. Zwolennikom rysunku autentycznego marmuru do gustu przypadnie linia Noble Collection, w skład której wchodzą materiały powstałe z inspiracji niczym nieskażoną naturą, a wśród nich między innymi: Supreme White i Areti Bianco w jasnym wybarwieniu z widocznym ciemniejszym użyleniem,  Desiree Grey i Perlato Luna utrzymane w modnej szarości albo Argos Nero – czarny materiał, na którego powierzchni efektownie przenikają się szare wzory, tworząc trójwymiarowy efekt. Miłośnicy ponadczasowej bieli zdecydują się na materiały linii Starlight Collection – Starlight White i Brilliant White, które za sprawą wtopionych drobinek kwarcu, szkła i zwierciadeł zyskują połyskliwą strukturę. W ofercie Technistone znajduje się również szeroka paleta powierzchni utrzymanych w szarościach, a wśród nich: delikatna Harmonia Yosemite, imitujący beton architektoniczny Noble Concrete Grey lub połyskujący Brilliant Grey w odcieniu głębokiego grafitu. Warto wspomnieć o tym, że powierzchnie Technistone utrzymane w bielach i szarościach posiadają znaczną przewagę nad tradycyjnymi kamieniami, gdyż w naturze nie występują skały w takich wybarwieniach.

 

Materiały Technistone są łatwe w obróbce, dzięki czemu możemy je docinać do dowolnego rozmiaru i kształtu, perfekcyjnie zwieńczając nasz kominek. Dzięki jednolitości koloru oraz braku spoin pomiędzy płytami, możemy zaś być pewni, że nasze domowe palenisko będzie stanowiło bardzo stylowy i harmonijny element wystroju wnętrza.

 

Informacje o firmie:

 

TECHNISTONE to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Centrala TECHNISTONE znajduje się w Republice Czeskiej – mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. TECHNISTONE jest również aktywnym członkiem ASTA Europe (Europejskiego Zrzeszenia Producentów kamienia Konglomeratowego), które kładzie duży nacisk na normy wg których produkowany jest kamień konglomeratowy. Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TECHNISTONE pewność, że klient końcowy  będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TECHNISTONE posiadają 10 lat gwarancji.