Międzynarodowe targi FURNICA to jedno z najważniejszych przestrzeni zakupu komponentów i akcesoriów do produkcji mebli dla producentów z Europy Środkowo-Wschodniej. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 11-14.09. w Poznaniu i, jak poprzednie, umożliwiła nawiązanie kontaktów i wymianę doświadczeń z profesjonalistami z branży meblarskiej. Na tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć stoiska marki PEKA, na którym zaprezentowano najnowsze, ergonomiczne i piękne premiery firmy.

Funkcjonalne i stylowe rozwiązania do wnętrz to domena PEKI. Ofertę marki wzbogaciły wyjątkowe nowości niezbędne w tego typu przestrzeniach. Jednym z nich jest innowacyjny system Pecasa, na przykładzie którego pokazano aranżację salonu i wybrane dodatki do garderoby. Produkt umożliwia indywidualne zaprojektowanie regałów i półek oraz daje zupełnie nowe możliwości niestandardowego i funkcjonalnego wystroju nie tylko salonu i garderoby, ale także sypialni, kuchni czy przedpokoju.  W zależności od gustu i oczekiwań klienta pozwala stworzyć ciekawą, przestrzenną i lekką konstrukcję, idealną do przechowywania pamiątek, książek czy zamontowania stelaża do telewizora. Uczestnicy targów otrzymali również możliwość poznania praktycznych regałów Smart Cube. Dostępne gotowe oraz rozbudowane moduły wpiszą się w indywidualne potrzeby użytkownika. Dzięki ergonomicznemu kształtowi i atrakcyjnej estetyce, znajdą zastosowanie w każdym pomieszczeniu.

Jak uzyskać jeszcze więcej potrzebnej przestrzeni w szafce? Doskonałe rozwiązanie stanowi kolejna zaprezentowana premiera – TANDEM SIDE, czyli oryginalny pomysł na zagospodarowanie drzwi szafki. System umożliwia wykorzystanie dodatkowej powierzchni przechowywania, jaka znajduje się na drzwiczkach. Co więcej, może być dopasowany do wielkości ich powierzchni. Zastosowanie TANDEM SIDE pozwala także na zmianę konfiguracji półek w zależności od potrzeb. Uczestnicy targów poznali również szuflady marki Grass, łączące w sobie wysoką jakość i nieszablonowy design w bardzo modnym kolorze antracytu.

Stoisko PEKI odsłoniło także kulisy urządzania funkcjonalnego biura. System HAWA, nowość w portfolio marki, pozwala na pomysłową aranżację tego typu przestrzeni, bez względu na ich rozmiar czy panujące w nich warunki. Umożliwia powstanie kompaktowego biura nawet w niewielkim pomieszczeniu. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się również zaprezentowane eleganckie wyposażenie szuflad wykonane z naturalnego drewna.

Więcej o ofercie PEKI na stronie: www.peka.pl.

PEKA – marka od 1964 r. jest synonimem wysokiej jakości i wyszukanego wzornictwa. Spółka zajmuje wiodącą pozycję na rynku szwajcarskim i sprzedaje swoje produkty w ponad pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Jest jednym z pionierów w dziedzinie wyciągów wysokich, systemów podblatowych, rozwiązań do szafek narożnych oraz koszy na śmieci. Od kilku lat sukcesywnie wprowadza na rynek produkty w linii Libell. Systemy Peka służą użytkownikom przez wiele lat. Działa na polskim rynku od 1996 r. Zaopatruje 75% sektora akcesoriów meblowych. Marka wprowadziła do oferty produkty renomowanych zachodnioeuropejskich firm. Wszystkie produkty dotyczą tego samego segmentu mebli. Są one kompatybilne, idealnie się doposażają. Staranny dobór partnerów, z którymi współpracuje, pozwala oferować urozmaicony asortyment, dający wymierny efekt w zaprojektowanym wnętrzu.