„Po czystej bieli i szarościach, które królowały w minionych latach, przyszedł czas na kolor. Nienachalny, delikatny, taki który będzie tłem dla mebli, ale nie zdominuje przestrzeni„ – mówi Piotr Dąbrowski z Dekorian Home. Wybrany przez Para Paints kolor Open Canyon  (P5228-34) idealnie wpisuje się we wnętrza w stylu modern boho, czyli połączenia wesołego ducha bohemy ze skandynawską prostotą. Będzie stanowić doskonałe tło dla tak ostatnio popularnych sznurkowych makatek ściennych, a także dla wiklinowych mebli i innych dodatków ręcznego rzemiosła. Pień zamiast stolika oraz jutowy dywan zgrają się zgodnie z elegancką, prostą kanapą w kolorze écru lub śródziemnomorskiej oliwki. Salon czy sypialnia pomalowane kolorem roku Para Paints, i wypełnione zielenią roślin doniczkowych, będą stanowić doskonalą oazę wypoczynku. Nie musimy całkowicie rezygnować z bieli i szarości. Można je połączyć z Open Canyon, albo też z innymi odcieniami, ważne jednak by były to kolory o zbliżonej tonacji. Decydując się na to pamiętajmy, by ciemniejszymi barwami ozdabiać ściany dobrze oświetlone, a tymi jaśniejszymi te, do których słońce dochodzi w ograniczonej ilości. Pozwoli to na optyczne powiększenie pomieszczenia. Jeżeli lubimy złote akcenty we wnętrzach, to kolor Open Canyon jest doskonały, by podkreślić ich blask. Żyrandol w kolorze szlachetnego kruszcu, czy ozdobny świecznik doda wnętrzu delikatnego blichtru.

W pomieszczeniach pomalowanych w kolorach natury lepiej odpoczywamy i mamy też większą koncentrację, dlatego barwy te idealnie nadają się zarówno do salonu, jak i do domowego gabinetu czy biura. Pamiętajmy tylko, by urozmaić je białymi lub jaśniejszymi dodatkami i żywymi kwiatami.

 

Farba Para Paints w kolorze Open Canyon (P5228-34) dostępna jest w rożnych wariantach. W zależności od zastosowania produktu mamy do dyspozycji:

PARA Elite Ceramic 4090 – wytrzymała emulsja do zadań specjalnych (m.in. odporna na szorowanie), ceramiczna farba lateksowa o połysku „skorupki jajka”,

PARA  Ultra 8004 – 100% lateksowa farba, która jest w pełni matowa (istnieje możliwość mycia przy użyciu detergentów),

PARA Premium Velvet 1804 – farba zmywalna, która sprawdzi się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz,

PARA Premium Mat 900 – farba o matowym stopniu połysku, minimalizuje nierówności podłoża, idealna do malowania sufitów.

 

Para Paints, której wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home (www.dekorianhome.pl), to marka, za którą stoją: doświadczenie, światowej sławy projektanci i architekci, innowacyjne i proekologiczne podejście do produkcji materiałów wykończeniowych. W bogatym portfolio znajdziemy farby do każdego rodzaju wnętrza: od salonu, przez kuchnię, a na łazience kończąc. Producent zadbał także o bezpieczne farby przeznaczone do pokoi dziecięcych oraz specjalistyczne produkty, które idealnie sprawdzą się do odnawiania mebli, drzwi (również zewnętrznych) czy listew. Wybór stopnia połysku: mat, półmat, eggshell, perłowy, melamina, półpołysk, połysk daje szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych. Więcej informacji na temat farb Para Paints znaleźć można na stronie www.para.pl .