Panattoni Europe to marka o określonej renomie w branży obiektów przemysłowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Firma posiada 50 proc. udziału w rynku polskim, w Czechach wybudowała dotychczas  ok. 1 000 000 m kw., a Panattoni Park Prague Airport cieszy się bardzo dużą popularnością. Deweloper jest aktywny również na Słowacji, gdzie zbudował m.in. inwestycję przylegającą do fabryki samochodów PSA Peugeot-Citroën w Trnawie.

Nowe działania, mocniejszy PR. Panattoni Europe dostrzega ogromny potencjał w rynku słowackim i w związku z tym zamierza realizować tu swoje plany – tym razem w zakresie odrębnej struktury. W inicjatywie dewelopera pomoże nowo wybrany Development Manager – Erik Ivanicko, który będzie odpowiedzialny za działania biznesowe, marketingowe oraz PR. „Panattoni Europe to ważny gracz na rynku deweloperskim Europy Środkowej, o czym świadczą przykłady naszych sąsiadów. Na Słowacji jesteśmy obecni od kilku lat i bardzo się cieszę, że możemy kontynuować nasze działania w pełnym zakresie. Nowe stanowisko to dla mnie wielkie wyzwanie, do którego podchodzę z poczuciem ogromnej odpowiedzialności i pewną dozą pokory. Cieszę się na nadchodzące zadania i przedsięwzięcia, których szczegóły wkrótce poznają zarówno gremia branżowe jak i opinia publiczna”, mówi nowy Development Manager.

Zdaniem Erika Ivaničko potencjał Słowacji i Czech leży przede wszystkim w ich strategicznej lokalizacji. W związku z tym Panattoni Europe nadal będzie skupiać się na tworzeniu parków i innych nieruchomości o charakterze przemysłowym w regionie.

„Kiedy wchodziliśmy do Czech 12 lat temu, wydawało się, że nie mamy szans na jakiekolwiek znaczące osiągnięcia w obliczu kryzysu, który właśnie nastał, oraz tego, że najbardziej dochodowe lokalizacje zostały już zajęte przez dużych graczy. Tym niemniej znaleźliśmy lukę na rynku i zapracowaliśmy na pozycję najbardziej aktywnego dewelopera powierzchni przemysłowych w kraju. A teraz mamy takie same ambicje wobec Słowacji”, powiedział Pavel Sovička, Dyrektor Zarządzający Panattoni Europe na Czechy i Słowację.

Przedstawiciele branży będą mogli zapoznać się z nowymi przedsięwzięciami słowackiego oddziału m.in. podczas konferencji TREND Nieruchomości i Branża Deweloperska 2019, która odbędzie się w dniach 21-22 maja br. w Bratysławie, i której partnerem jest Panattoni. Konferencja będzie poświęcona poszukiwaniu rozwiązań dla współczesnych problemów wielkich miast – braku koncepcji, podejścia systemowego i wizji.