Pomysł wybudowania nowoczesnego, przyjaznego ośrodka, w którym seniorzy będą czuć się jak w domu, a nie szpitalu narodził się kilka lat temu. Brakowało na rynku domów opieki, odpowiadających na wszelkie potrzeby ludzi starszych, gdzie personel otacza ich pełną troską oraz szacunkiem. Na miejsce jego lokalizacji wybrano malowniczy Sulejówek (ul. Krasińskiego 7), który znajduje się w bliskim sąsiedztwie Warszawy. Obiekt położony jest w pięknej okolicy, przy niewielkim parku, idealnym miejscu na spacery oraz aktywny wypoczynek. Co ważne, znajduje się zaledwie kilkaset metrów od stacji kolejowej Sulejówek – Miłosna, zapewniając szybkie połączenie ze stolicą. Niewątpliwą zaletą pałacu jest piękny ogród z altaną oraz stawem dający możliwość spacerów i odpoczynku na świeżym powietrzu.. Od kilku tygodni obiekt przyjmuje pierwszych podopiecznych. Do ich dyspozycji pozostają pokoje 1- lub 2-osobowe oraz apartamenty z dostępem do Wi-Fi. Obecnie w ośrodku przebywa siedemnastu pensjonariuszy, którzy korzystają z pełnej opieki. Możliwości lokalowe obiektu są jednak znacznie większe.

Pałac dla Seniora może pomieścić około 100 pensjonariuszy, korzystających z wszelkich możliwych udogodnień i rozwiązań, znajdujących się pod stałą opieką wykwalifikowanego personelu, min. pielęgniarek, lekarzy (psychiatra, internista) czy rehabilitantów. Docelowo w ośrodku będzie pracować około 50 osób – mówi Daniel Balla, prezes zarządu WRI Investment, inwestor obiektu.

Pracownicy ośrodka dbają zarówno o zdrowie, jak i dobre samopoczucie seniorów. W ramach pobytu mogą oni korzystać m.in. z: rehabilitacji, terapii zajęciowej w postaci zajęć artystycznych, ćwiczeń usprawniających pamięć, muzykoterapii, wspólnego czytania książek i prasy, czy organizowanych dla nich koncertów. Ważnym aspektem funkcjonowania Pałacu dla Seniora jest element integracji z lokalną społecznością.

Nawiązujemy współpracę z lokalnymi instytucjami kulturalnymi, dzięki czemu możemy organizować spotkania naszych pensjonariuszy z mieszkańcami Sulejówka – dodaje Daniel Balla.

W ostatni piątek w Pałacu dla Seniora nastąpiła długo oczekiwana chwila. Uroczystość otwarcia wyjątkowego domu opieki wieńczyła proces inwestycji oraz rozpoczynała nowy rozdział – funkcjonowanie obiektu. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć tych, którzy przyczynili się do powstania placówki – m.in. przedstawicieli Urzędu Miasta Sulejówek oraz samego Burmistrza.

Realizacja tego projektu napotkała na wiele trudności na początkowym etapie realizacji. Jednak dzięki determinacji władz Miasta Sulejówek w kwestii umożliwienia inwestorowi zrealizowania inwestycji zamierzony cel został osiągnięty i powstał jeden z piękniejszych obiektów budowlanych zlokalizowanych w Sulejówku. To nowoczesny obiekt, który zapewni pensjonariuszom komfortowe warunki bytowe, ale również zapewni miejsca pracy, co nas ogromnie cieszy. – Przyznaje Burmistrz Sulejówka Arkadiusz Śliwa.

Więcej informacji o projekcie dostępnych jest na stronie www.palacdlaseniora.pl.