BM Project koncentruje się na kompleksowym wyposażaniu wnętrz przestrzeni komercyjnych. Wśród nich znajdują się zaawansowane jakościowo i wzorniczo modele przeznaczone do użytku zewnętrznego – kawiarnianych i restauracyjnych ogródków, hotelowych patio oraz innych przestrzeni miejsc na zewnątrz.

Meble kontraktowe stojące na świeżym powietrzu są bardziej narażone na uszkodzenia i zniszczenia niż wewnętrzne. Obok intensywnego użytkowania, wpływają na nie również wahania temperatur, wilgoć i promieniowanie UV. Meble muszą zatem odznaczać się silną konstrukcję i wykończeniem z materiałów o podwyższonej wytrzymałości. Ogromną rolę odgrywają również ich walory estetyczne, ponieważ najczęściej pojawiają się w kontekście wysokiej klasy architektury, z którą powinny korespondować – mówi Joanna Budnik-Markus, Prezes BM Project, przedstawiciela w Polsce uznanych holenderskich marek wnętrzarskich.

Uhonorowany prestiżową nagrodą RedDot fotel Seaser marki Lonc to idealne rozwiązanie do zaaranżowania niezobowiązującej przestrzeni zewnętrznej. Organiczna forma mebla nawiązująca kształtem do rzecznego kamienia jest dziełem holenderskiego projektanta Rogiera Waaijera. Do mebla fotela pasuje stolik lub podnóżek Teaser. Oba modele wykonane zostały z pochodzącego w całości 
z recyklingu polietylenu, dzięki temu są lekkie i bardzo wytrzymałe. Kubełkowa, ergonomiczna forma zapewnia wysoki komfort użytkowania, a dziesięć kolorów wykończenia pozwala na tworzenie zróżnicowanych aranżacji. Meble mogą zostać wypełnione piaskiem dla zapewnienia większej wagi i stabilności przy wietrznej pogodzie.

Rozwinięciem projektu Seaser jest krzesło Easer. Znany z zamiłowania do miękkich linii projektant Rogier Waaijer połączył charakterystyczny okalający użytkownika polietylenowy element ze stalowymi lub drewnianymi nogami rozstawionymi pod kątem. W efekcie powstało wygodne i wytrzymałe krzesło, które znakomicie sprawdza się na zewnątrz. Polietylenowe siedziska Seaser i Easer odporne są na oddziaływanie promieni UV oraz posiadają specjalnie wyprofilowane siedziska, w których nie zbiera się woda deszczowa. Oba modele doskonale łączą się z serią różnej wysokości stołów i stolików a-Lowha oraz Teaser, które również przeznaczone są do użytku zewnętrznego.

Ciekawą propozycją holenderskiej marki jest również outdoorowy stół Clip-board. Model występuje także ze zintegrowaną lub wolnostojącą ławą. Blat stołu i siedzisko ławy wykonane jest z litego drewna kauri. Solidne materiały oraz konstrukcja ze spinającej całość metalowej opaski daje możliwość uzyskania stołu o długości do 715 cm, który sprawdzi się w warunkach intensywnego użytkowania.

Markę Kubikoff założyli w 2004 roku pochodzący z Rotterdamu bracia Gino i Matthieu Lemson, a głównym projektantem jest również pochodzący z Holandii Sandler Mulder. Ulokowana we Florencji firma z biegiem lat rozwijała kolekcje produktów w stylu łączącym prostotę z elegancją. Kubikoff jest także producentem kolekcji Toou, zaprojektowanej przez szwajcarskiego designera Simone Viola. Znajdziemy w niej linię Joi krzeseł , która spełnia wysokie wymagania stawiane zewnętrznym meblom kontraktowym. Te trzy modele różnią się inaczej ukształtowanymi oparciami. Rama wykonana jest z polipropylenu, a siedziska pokryte są tkaniną w pięciu różnych kolorach, którą można po zdjęciu prać.