Stanowi ona przedłużenie zejścia dla pieszych z wiaduktu i będzie ogromnym udogodnieniem przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych, rowerzystów i rodziców z dziećmi w wózkach. Ułatwi też dostęp do przystanku autobusowego linii 112 z Bródna.

Kładka, której budowa rozpoczęła się na początku marca i kosztowała około miliona złotych, będzie miała trzy zejścia. Pierwsze w odległości około 50 m od ronda przy sklepie IKEA, kolejne w bezposrednim sąsiedztwie przystanku autobusowego linii 112 oraz ostatnie zejście schodami na wysokości delikatesów Piotr i Paweł. Kąt nachylenia podjazdów wynosi ok. 6% i jest na tyle łagodny, aby zagwarantować swobodne podjeżdżanie i zjeżdżanie.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z terminowego zakończenia budowy kładki dla pieszych nad Trasą Toruńską. Inwestycja powinna ucieszyć też okolicznych mieszkańców, ponieważ ułatwi im przejście przez Trasę Toruńską i dostęp do komunikacji miejskiej. Kładka będzie wygodnym rozwiązaniem zwłaszcza dla rowerzystów, osób niepełnosprawnych i rodziców z wózkami” – powiedziała Olivia Skrzyńska, Shopping Centre Manager, Domoteka i Park Handlowy Targówek.