Seria Medipro marki Oras to baterie łazienkowe przeznaczone dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, starszych, a także dla dzieci.  Wykorzystywane są najczęściej w służbie zdrowia, ośrodkach rehabilitacyjnych lub domach spokojnej starości. Posiadają nie tylko funkcjonalne udogodnienia wynikające z ich konstrukcji, ale odznaczają się także wysokiej jakości materiałami i zaawansowaną technologią, która ogranicza rozprzestrzenianie się chorób.

Bezdotykowo znaczy bezpiecznie

Modele baterii, które uruchamia się bezdotykowo to nie tylko domena publicznych toalet. Ze względu na wysoki komfort korzystania z nich oraz minimalizowanie rozprzestrzeniania się bakterii i chorób coraz częściej wykorzystuje się je w placówkach służby zdrowia. Przepływ wody uruchamia się w momencie umieszczenia dłoni pod wylewką. A to dzięki czułym sensorom, które wychwytują obiekty nawet w wilgotnych i zakurzonych pomieszczeniach. Zamykanie przepływu natomiast odbywa się automatycznie, dzięki czemu nie ma możliwości pozostawienia włączonej baterii. Woda używana jest zatem tylko wtedy, kiedy jest to konieczne, co wiąże się z generowaniem znacznych oszczędności (nawet na poziomie 50%) i pozytywnie oddziałuje na budżet placówki. Dodatkowym atutem stosowania tego typu rozwiązania w łazienkach jest ich łatwe utrzymanie w czystości. Na powierzchni baterii nie osadza się bowiem kamień i inne zanieczyszczenia, które mogłyby być trudne do usunięcia.

Ułatwione chwytanie

W kolekcji Oras Medipro znaleźć można także baterie jednouchwytowe. Posiadają one przedłużone uchwyty  o różnych kształtach. Tzw. pętla ułatwia chwytanie i jest odpowiednia dla osób, które mają zaburzoną tę zdolność. Długi uchwyt natomiast sprawdzi się w sytuacjach, gdy chwytanie nie jest możliwe i użytkownicy posługują się np. łokciem, by otworzyć przepływ wody. Tego typu modele dostępne są również w wersji z rączką natrysku Bidetta, stworzoną z komponentów i materiałów odpornych na dezynfekcję. Ten dodatkowy element wyposażenia łazienek wpływa na wysoki poziom higieny użytkowników po skorzystaniu z toalety, spełniając funkcję bidetu.  Poza tym Oras Bidetta zdecydowanie ułatwia np. napełnianie wysokich, głębokich i dużych naczyń, misek lub wiader.

Komfortowa kąpiel

Oras Medipro to również rozwiązania dedykowane strefom kąpielowym w obiektach Health&Care. Przemyślana konstrukcja rączek natrysku pozwala na komfortowe, bezpieczne i samodzielne korzystanie z pryszniców  osobom o ograniczonej sprawności ruchowej. Dzieje się tak dzięki obrotowemu uchwytowi, który sprawia, że wąż i natrysk dopasowują się do siebie automatycznie, zapewniając dłoni komfortową pozycję. Ten specjalistyczny element wyposażenia baterii posiada także antypoślizgową powierzchnię, minimalizując ryzyko upuszczenia. Co więcej, materiał odporny jest na wysoką temperaturę, dzięki czemu rączkę można poddawać dezynfekcji.

Zaawansowane zarządzanie obiektem

Baterie elektroniczne Oras Medipro wyposażone są w innowacyjną technologię, która umożliwia zarządzanie urządzeniami za pomocą smartfonu. Dzięki aplikacji Oras App można uzyskać natychmiastowy dostęp do informacji o produkcie, dostosowywać i zmieniać ustawienia baterii, a także dokumentować wszelkie wykonane działania. Co więcej, osoby zarządzające placówką mogą łatwo sprawdzić poziom naładowania baterii czy zużycie wody. Taka komunikacja między bateriami Oras i aplikacją dedykowaną tym rozwiązaniom możliwa jest dzięki Bluetooth®, w który wyposażone są modele z serii Medipro.