Po pierwsze bezpieczeństwo

Elementy łazienki przeznaczonej do użytkowania przez osoby niepełnosprawne powinny spełniać pewne kryteria bezpieczeństwa. Armatura z linii Medipro charakteryzuje się miękkimi krawędziami
i zaokrąglonymi rogami, które chronią przed zranieniem, dając jednocześnie pewność bezpiecznego użytkowania. Ważnym aspektem są również materiały, z których produkowana jest armatura sanitarna. Marka Oras oferuje baterie z niską zawartością ołowiu (Pb < 0.3 %), a powierzchnie, które mają kontakt z wodą pozbawione są powłok niklowych. Daje to gwarancję braku negatywnego wpływu elementów na skład chemiczny dostarczanej wody.

Design w służbie komfortu

 

Baterie marki Oras charakteryzują się zarówno piękną formą, jak i wieloma funkcjonalnościami, które sprawiają, że korzystanie z nich jest niezwykle przyjemne. W serii Medipro wygodę zapewnia wyraźne i estetyczne oznakowanie wody ciepłej i zimnej, a także specjalistyczne dźwignie otwierające i regulujące przepływ strumienia. Dla przykładu model 5510A, dzięki swojej konstrukcji umożliwia uruchomienie baterii bez konieczności wkładania w to dużej siły. Natomiast model 5510B z dźwignią w kształcie pętli został zaprojektowany z myślą o użytkownikach z ograniczoną możliwością chwytania. Przepływ wody można łatwo uruchomić łokciem lub poprzez zaczepienie palcami o dźwignię.

Coraz częściej, także w łazienkach przeznaczonych dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, spotkać można baterie bezdotykowe. Ich minimalistyczne kształty idealnie współgrają z nowoczesnymi wnętrzami, a elektroniczne uruchamianie przepływu wody daje większy komfort użytkowania. Czułe sensory wyczuwają pojawienie się dłoni w pobliżu urządzenia i automatyczne włączają baterię. Dodatkowo bezdotykowe modele Medipro mogą być w łatwy sposób sterowane przy pomocy aplikacji na Android lub iOS za pomocą bezprzewodowego połączenia Bluetooth. Użytkownik na swoim smartfonie może ustawić takie parametry baterii jak na przykład czas opóźnienia zamknięcia wody po zabraniu rąk z umywalki lub maksymalny czas jej przepływu.

Higiena użytkowania

Zaokrąglone kształty, brak ostrych krawędzi oraz minimalna ilość złączeń sprawiają, że baterie z linii Medipro są niezwykle łatwe do utrzymania w czystości. Bezdotykowe użytkowanie sprawia natomiast, że na powierzchni baterii nie osadza się woda i nie powstają nieestetyczne, trudne do usunięcia zacieki. Dodatkowo, baterie takie minimalizują rozprzestrzenianie się bakterii i drobnoustrojów, zachowując jeszcze większą higienę podczas mycia rąk.