Gdańsk Dźwiga Muzę to jedyny w Polsce i drugi w Europie, międzynarodowy Festiwal, który w całości poświęcony kulturze niezależnej i promuje utalentowanych twórców z kręgu muzyki, tańca i street artu.

W tym roku na scenie na Placu Zebrań Ludowych wystąpili znani polscy muzycy, m.in.: Bednarek, KęKę, Ten Typ Mes, Kult, Ørganek i Fisz Emade Tworzywo. Oprócz koncertów, na uczestników czekały inne mega atrakcje – warsztaty taneczne z udziałem doświadczonych, znanych choreografów oraz „bitwy” (Hip hop, house, Freestyle, beatbox, pop ping, breakdance). Na evencie odbyły się także zawody Streetball, prezentacje sztuki graffiti, warsztaty Graffiti Jam i strefa chilloutu.

Gorącą atmosferę wydarzenia podkreśliła Oranżada Hellena – partner Festiwalu. Orzeźwiające, kultowe napoje ochłodziły niestrudzonych festiwalowiczów i dodały im pozytywnej energii.

Wspieranie Festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę 2017 to kolejne działanie Oranżady Hellena, promujące główne wartości marki – międzypokoleniowość, radość i spontaniczność. Dzięki tego rodzaju inicjatywom, dociera ona do wielu młodych ludzi, wzmacniając swój wyrazisty, pozytywny wizerunek.