OKECHAMP S.A. to największa firma pieczarkowa w Polsce – lider w produkcji, sprzedaży i przetwórstwie pieczarek o znaczącej międzynarodowej pozycji  oraz właściciel marki OLE! – warzywnych przekąsek i przysmaków.

Firma, której siedziba mieści się w Poznaniu, wraz z początkiem roku otrzymała od Orange Polska nowe warunki umowy wprowadzające podwyżki dotychczasowych/ wynegocjowanych cen energii elektrycznej aż o ponad 60%. Z doniesień  medialnych wynika ,że  Okechamp jest w grupie około 3 000 firm – adresatów zmiany warunków umowy z Orange Polska. 

Pogłoski o wzroście cen energii dla odbiorców prywatnych i firm pojawiły się już kilka miesięcy temu. Mimo, iż informowano , iż wzrost opłat ominie polskie gospodarstwa domowe, przedsiębiorców wraz
z początkiem roku wielu czekała niemiła niespodzianka. Ekonomiści szacowali, że podwyżki cen za energię dla firm mogą sięgnąć nawet 70% i niestety nie mylili się. W takiej sytuacji znalazła się firma OKECHAMP S.A. która zawarła  umowę na dostawę energii z Orange Polska.

Sytuacja jest kuriozalna, koszty energii są kosztami budującymi  koszty wytworzenia naszych produktów, stanowią one podstawę przygotowywanych ofert, na skutek których podpisujemy kontrakty z naszymi klientami w Polsce i na świecie. Większa część produkcji jest już zakontraktowana, nie mamy żadnej szansy na wzrost cen z tytułu nieoczekiwanego wzrostu cen energii – mówi Leszek Ejsmont, Prezes Okechamp SA.

Jak tłumaczą w mediach przedstawiciele Orange Polska, tak drastyczne zmiany w cenniku dla firm
są spowodowane dużym wzrostem cen hurtowych energii elektrycznej. Klienci, których mają dotknąć zmiany, są informowani o nich listownie i otrzymują 14 dni na podjęcie decyzji o przyjęciu nowych stawek lub rozwiązaniu bez konsekwencji umowy z Orange Polska.

Jesteśmy zaskoczeni zarówno treścią otrzymanego pisma, jak i zawartymi w nim warunkami. Propozycja jest nieakceptowalna i niezrozumiała, będąca w opozycji do zapewnień rządu dotyczących wzrostu cen energii w Polsce. Będziemy sprawę wyjaśniać licząc na pozytywne rozwiązanie problemu – Mówi Leszek Ejsmont.